Jak uczyć francuskie czasowniki

Francuski – język dyplomacji i 19 wieku. Dziś go uczą się do podróży, towarzystwa, a z powodu miłości do samego wmawiam brzmieniu, bogactwa systemu tego języka. Jedną z najważniejszych części mowy pozostaje w nim czasownik. Właśnie mistrzowskie posiadanie czasownika i jego formami generuje w człowieku konesera, znawcy języka francuskiego, tak i po prostu człowieka wykształconego.

Jak uczyć francuskie czasowniki

Trzeba

  • – materiały metodyczne do nauki francuskich czasowników (z tabelami спряжений),
  • – polsko-francuski i francusko-polski słowniki,
  • – podręczniki, zeszyty.

Instrukcja

1
Napisz miłosny lub karty.Francuskie czasowniki można zapamiętać, jak słowa jakiejkolwiek innej części mowy w dowolnym języku. Należy pokroić w małe kawałki papieru, z jednej strony których należy napisać francuski czasownik, z drugiej – tłumaczenie na polski. Dokumenty należy zamocować za pomocą taśmy samoprzylepnej w całym mieszkaniu, ale najlepiej w miejscach, gdzie задерживаетесь najdłużej: w łazience, w kuchni, nad komputerem. Czytając wiele razy francuskie słowo, zapamiętasz jego wymowę. I nawet jeśli na początku będziesz podglądać tłumaczenie, wkrótce to zupełnie nie potrzebne: znaczenie słowa będzie sama unosić się w głowie (wskazówka: nie należy umieszczać miłosny w łazience, tak jak od słów wkrótce pozostaną tylko atrament plamy).
2
Użyj zdjęcia.Wizualizacja – doskonały odbiór. Jeśli będziesz często rozważać wektorowych podczas wymawiania poszczególnych czasowników, że tak czy inaczej będą związane z obrazami. Tworzy pewien odruch, i o wiele łatwiej będzie wybrać верныое słowo w procesie mowy. Ciekawy przykład takiej wizualizacji często używane do wyjaśnienia czasowników, спрягающихся w trudnych tymczasowych formach czasownika etre: wszystkie są ustawione w jakiś ilustrowany znaczenia szereg dzieciństwa w szwajcarii (urodził się – umarł, wstał – zszedł, itp.)
3
Naucz się zmienić każdego człowieka, czasownik w chmurce wątku, zdania, frazy.Trzeba umieć вычленить czasownik w chmurce strumieniu. Nie jest to łatwe, ale można nauczyć się widzieć strukturę zdanie, jej znaczenie i rdzeń: podmiot i orzeczenie. Czasownik w zdaniu może stać w różnych tymczasowych formach, na to wskazuje jego zakończenie. Często francuskie czasowniki nie do poznania zmieniają się w różnych tymczasowych formach. Ważne jest, aby uczyć się wszystkie formy (szczególnie należy zwrócić uwagę na czasowniki nieregularne i na типологизацию na zagiętych końców, tak jak wiele czasowniki zmieniają się tak samo: czasowniki 1 i 2 grupy, wielu z 3 grupy).
Należy zwrócić uwagę
Należy zwrócić uwagę wieloznaczność francuskich czasowników. We francuskim jeden czasownik może mieć do kilkudziesięciu wartości. Czasem warto przeczytać cały artykuł w słowniku, a potem jeszcze poszukać synonimów, które można użyć w tym samym kontekście.

Porada
Trenuj z франкоговорящими przyjaciółmi używanych czasowników. Będziesz słyszeć konwersacyjne najbardziej употребимые formy (np. il faut qu ‚on fasse, on y va, j’ aimerais bien, vas-y, allez, itp.). Bardzo szybko te projekty, zawierające czasowniki, organicznie pasuje do twojej francuską mowę.

logo
Article Categories:
Języki obce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *