Jak uaktywnić pamięć

Wydajność komputera zależy od pojemności pamięci. Można ją zwiększyć na kilka sposobów, także tutaj są i programowe metody oprócz interwencji w skład wyposażenia.

Jak uaktywnić pamięć

Trzeba

  • – dodatkowa pamięć ram.

Instrukcja

1
Zwiększ pamięć ram komputera za pomocą dodawania nowych modułów. Do tego zawczasu dowiedz się, jaki rodzaj pamięci ram pasuje do ciebie, zastępując z menedżera urządzeń nazwę płyty głównej. Jest to konieczne, aby zorientować się w wyborze urządzeń. Sprawdź również ilość dostępnych modułów, ponieważ musi on pasować do wszystkich listew pamięci. Zainstaluj karty pamięci, po czym włącz komputer i z menu właściwości, aby sprawdzić, czy wzrost ilości.
2
Zwiększ pamięć poprzez dodanie objętości pliku stronicowania. W tym celu wejdź w właściwości komputera i w wyświetlonym oknie przejdź na zakładkę ustawienia zaawansowane. Wybierz ustawienia, odpowiedzialnego za wydajność systemu, po czym zrób alokacja pamięci dla użytkownika.
3
Ustaw początkowy i końcowy rozmiar, oraz określ dysk twardy lub jego tym. Naciśnij przycisk „Ustaw”, aby zastosować i zapisać zmiany. Uruchom ponownie komputer.
4
Jeśli trzeba, w tym samym menu właściwości zwolnić część pamięci ram kosztem wyglądu systemu w menu parametrów systemu dotyczących wykorzystania zasobów i wydajności. Tutaj będzie można wybrać z dostępnych schematów ustawień lub ustawić własne ustawienia.
5
Optymalizacja pracy pamięci ram kosztem optymalizacji. Pobierz do tego specjalny program, który będzie okresowo wykonywać czyszczenia rejestru z niepotrzebnych wpisów, uzupełniać niepotrzebne procesy, zamknąć nieużywane przez ciebie usługi i tak dalej.
6
Można to zrobić również samemu ręcznie, ale przy tym trzeba wiedzieć dokładnie, jakie programy i procesy można uzupełniać w tej chwili, a które trzeba zostawić. W każdym razie, takie programy są przydatne nie tylko do optymalizacji pamięci, ale i dla całego sprzętu komputera w ogóle.
Porada
Staraj się kupować karty pamięci o tej samej objętości.

logo
Article Categories:
Części zamienne i akcesoria

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *