Jak szukać w emule

Program emule jest również nazywany „osłem” lub „osła”. Przeznaczona jest ona do wymiany dużych plików. Zaletą jej jest to, że „ослику” wcale nie musi znajdować plik w całości, może pobrać go na części z różnych źródeł, a potem zebrać wszystkie kawałki razem. Aby uzyskać dobry album muzyczny lub film, należy przede wszystkim ich znaleźć, czyli prawidłowo zorganizować wyszukiwanie.

Jak szukać w emule

Trzeba

  • – komputer z programem еmule;
  • – miejsce na dysku.

Instrukcja

1
Zaznacz „osiołka” i poczekaj, aż połączy się z jakiegoś serwera. To zazwyczaj widać w prawym dolnym rogu. Po włączeniu emule po raz pierwszy, nie jest wykluczone, że trzeba będzie chwilę poczekać. Jednak oczekiwanie nie powinno być zbyt długa. Jeśli minęło pół godziny, a „osioł” nie zaczęła działać – sprawdź ustawienia. Szczegóły są podane w „Pomocy”. Niektóre dostawca specjalnie blokują porty, więc należy ustawić znacznik wyboru tam, gdzie jest napisane „stosować dodatkowe porty”.
2
Wyjdź na stronę „Szukaj”. Tam można zobaczyć kilka okien. W jedną z nich, należy wprowadzić przybliżony nazwę pliku. Jeśli znasz dokładną nazwę, szanse na znalezienie odpowiedniej wzrasta.
3
Wybierz opcję wyszukiwania. Jeśli nie zwracać na to uwagi, to program skorzysta z tym serwerem, do którego jest podłączona. Nie fakt, że tam znajdzie to, czego potrzebujesz, więc wybierz „wyszukiwanie Globalne” – Global Search. Do państwa dyspozycji będzie około setka serwera.
4
Należy pamiętać, że emule nie rozumie wszystkie ikony. Na przykład, program nie lubi okrągłe nawiasy, znaki zapytania, „gwiazdki” i punkty, więc staraj się unikać tych znaków. Spacji i podkreślenia procesu nie przeszkadzają. Dodatkowe informacje zazwyczaj podaje się w nawiasach kwadratowych.
5
Na tej samej stronie można zobaczyć i rozwijane menu, w którym są podane typy plików – „Wideo”, „Audio”, „Archiwum”, itp. Wybierz żądane. Jeśli nie wiesz dokładnie, w jakiej formie istnieje w sieciach żądany album – zaznacz „Wszystkie pliki”. Co prawda w tym ostatnim przypadku, wyszukiwarka może ci zaoferować ogromne ilości plików z podobnymi nazwami. Straty czasu można uniknąć, jeśli określić rozszerzenie.
6
Wpisz nazwy w tym języku, w którym powinien być plik. Jeśli to nie dało optymalnego wyniku, wpisz nazwę транслитом lub po angielsku i dodać słowo kluczowe [pol].
7
Można określić szacunkowe rozmiary plików – na przykład, min=500. max=700. Jest to nieco zmniejszy obszar wyszukiwania. Zwykle nie jest to wymagane, ale jeśli plików jest bardzo dużo – może znacznie pomóc wybrać odpowiednią.
8
Od sortowania serwera niewiele zależy, jeśli szukasz popularne pliki. Program z podróży daje całą listę. Jeśli chcesz coś bardziej egzotycznego – podzielcie ilości plików.
9
Po uzyskaniu listy plików, wybierz ten, w którym najwięcej plików. Program można pobrać z kilku źródeł. Aktywny link może być zaznaczona innym kolorem. To zależy od ustawień „osiołka”.
Porada
Pliki do emule, edonkey i jeszcze niektórych programów można szukać i przez zwykłe wyszukiwarki. Jeśli wyszukiwarka podaje ci link z oznaczeniem ED2k, kliknij na nią. Przed tobą pojawi się okno dialogowe z monitem o wybranie programu, jeśli masz ich kilka. Wybierz emule. Jeśli program w tym momencie masz otwarte, nic wybrać nie potrzebował. Link sama pojawi się w oknie „pliki” programu.

logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.