Jak szukać książek w internecie

Niektórym może się wydawać, że nie ma nic prostszego niż znaleźć książkę w Internecie. W rzeczywistości to nie jest tak. Wszystkie najwyższe pozycje wyszukiwarki pokazują tylko sklepy internetowe.

Jak szukać książek w internecie

Trzeba

  • – dostęp do Internetu;
  • – przeglądarka.

Instrukcja

1
Znajdź książkę w Internecie często bywa bardzo trudne. Kiedy wprowadzasz autora i nazwę w wyszukiwarkę, wynik jest zawsze ten sam: płatne strony internetowe oferują za pewną sumę kupić drukowane lub elektroniczne wydanie. Darmowe samego wystąpienia czasami znaleźć jest po prostu nierealne. Na początek trzeba się pogodzić z tą myślą, że zwykłe wyszukiwarki użyć nie warto. Istnieje specjalna strona poświęcona różnorodnej literatury. Jego nazwa – „Pionowa wyszukiwarka”. Ta elektroniczna biblioteka ebdb.ru stanowi magazyn z dwóch milionów różnego rodzaju e-wydań.
2
Aby znaleźć książkę na stronie www.ebdb.ru przejdź do strony. Dostępna jest możliwość skorzystania z katalogiem, gdzie można dobrać literaturę, jeśli jeszcze nie zdecydowaliśmy, co dokładnie chcesz poczytać. Jako alternatywny wariant – wygodny w obsłudze wyszukiwarki. Wpisz nazwisko autora lub tytuł książki, a następnie kliknij przycisk „znajdź”.
3
Skorzystaj z ustawieniem wyszukiwania w górnym menu. Ta filtrowanie pozwoli pozbyć się tej niepotrzebnej literaturę, która jest powszechnie dostępna, jeśli żądane nie znaleziono.
4
Zapisz się do kanału RSS, które oferuje dany zasób. Chcesz wpisać słowo kluczowe, które chcesz znaleźć książkę, i po pojawieniu się tej literatury na miejscu na e-mail zostanie wysłane powiadomienie, powołując się na dokument. Tak zawsze będziesz na bieżąco z aktualizacjami biblioteki.
5
Można oczywiście skorzystać ze znanych stron google.ru lub mail.ru ale tam będzie trudniej znaleźć odpowiednią literaturę. Dlatego zaleca się korzystanie z wyszukiwania zaawansowanego. Z jego pomocą można z góry można pozbyć płatne sklepy internetowe, i w wynikach pojawią się tylko sprawdzone elektroniczne biblioteki (część z nich już stał się również płatnej).
Porada
Jeśli chcesz znaleźć coś konkretnego, to do szybkiego najlepiej skorzystaj z zaawansowanego wyszukiwania.

logo
Article Categories:
Search engine optimization

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *