Jak stać się obserwatorem na wyborach

Coraz częściej zwykli ludzie chcą stać się obserwatorem na wyborach, aby upewnić się, że głosowanie odbywa się szczerze i wszystkie opinie są brane pod uwagę. Można to zrobić nawet nie wychodząc z własnego mieszkania. Wymagane minimum – rosyjskie obywatelstwo i paszport.

Jak stać się obserwatorem na wyborach

Trzeba

  • – paszport;
  • – rosyjskie obywatelstwo;
  • – dostęp do internetu.

Instrukcja

1
Jak wiadomo, obserwatorami mogą być przedstawiciele różnych partii biorących udział w wyborach, a także pracownicy mediów. W rzeczywistości, uciec znaleźć pracę w gazetę lub dołączyć do partii nie jest konieczne. Na przykład, możesz wziąć udział w projekcie „Obywatel obserwator”. Na stronie projektu zostaniesz poproszony o podanie nazwiska, imienia i nazwiska, miejsce zamieszkania, telefon kontaktowy i e-mail, na który przyjdzie wiadomość o tym, ile i gdzie będziesz pomagając utrzymać porządek.
2
Nie musisz być członkiem żadnej partii, aby stać się obserwatorem na wyborach, jednak można ją reprezentować. Aby to zrobić, wybierz partię, poglądy której najbliżej i zapisz się do obserwatorów przez nią. Można to zrobić za pomocą internetu, wchodząc na stronę partii i wypełniając specjalny formularz.
3
Jeśli nie ma dostępu do internetu, zadzwoń i umów się telefonicznie. Otrzymasz kierunek, z którym i pójdziecie pracować na swoją działkę. Spróbuj zarejestrować się obserwatorem jak najszybciej, ponieważ w ostatnich dniach przed wyborami miejsc może już nie być.
4
W przeddzień głosowania należy odwiedzić swojego lokalu wyborczego i zarejestrować się w rejestrze obserwatorów. Taki rejestr prowadzi każda komisja wyborcza. Po tym można liczyć się pełnoprawnym obserwatorem na wyborach, możesz być obecny przy sporządzaniu protokołu o wynikach głosowania, wskazywać na nieprawidłowości, należy zwrócić się do wyższych komisje wyborcze, a nawet ubiegać się o organy sądowe.
Należy zwrócić uwagę
Idąc obserwatorem na wybory, pamiętaj, że to jest praca, jak każda inna praca, to musi być opłacona. Nie zapomnij, aby wyjaśnić tę kwestię w organizacji, która wydała kierunek. Można powiedzieć, że obserwatorzy postanowił pomóc ukochanej partii bezinteresownie, a wtedy wybór będzie za tobą.

logo
Kategoria:
Polityka

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.