Jak sprowadzić towar z Turcji

Tureckie towary w Rosji cieszą się stałym zainteresowaniem. Ich cena jest porównywalna z kosztem chińskich towarów, a jakość nieporównywalnie lepsza. Płaszcze, dżinsy, дубленки, produkty konsumpcyjne wywożą stamtąd w dużych ilościach. A tak jak lira urząd celny jest w pierwszej dziesiątce najlepszych europejskich, proces projektowania wywożonych towarów jest maksymalnie zautomatyzowany.

Jak sprowadzić towar z Turcji

Instrukcja

1
Jeśli wybierasz się do Turcji w celach turystycznych, to wywieźć z tego kraju można prezentów i rzeczy osobistych w ilości nie większej niż 70 kg w bagażniku i 20 kg bagaż podręczny. Nadwaga trzeba będzie płacić.
2
Nie wolno wywozić biżuterię, jeśli nie zostały one zakupione na обмененную walutę. Aby potwierdzić zakup, wymaga podjęcia odpowiednich pomocy. Tak więc, jeśli kupisz biżuterię na rynku, to z ich провозом mogą wystąpić problemy. Zabrania się przewozić antyczne, broń, narkotyki, wiele leków. Dlatego, jeśli ci się spodobał dywan, który byłby wspaniałą ozdobą wnętrza w ориентальном stylu, to w urzędzie celnym należy okazać zaświadczenie o organizowaniu, a także pomoc z muzeum, że dywan nie jest przedmiotem antyków.
3
Na tureckiej urzędzie celnym jest „zielony” i „czerwony” korytarze. Przez „czerwony” idą ci, którzy zadeklarował wszystkie produkty w formie pisemnej, a przez „zielony” mogą przejść osoby, które nie mają towarów, które wymagają złożenia deklaracji. Jest to tak zwana конклюдентная formularz rejestracji produktów.
4
W „zielonej” korytarzu pracownicy organu celnego mają prawo ustnie przesłuchać obywateli, wymagać świadczenia potwierdzających prawo własności, przeprowadzić przeszukanie w ramach ustawowych przepisów, przy użyciu środków technicznych.
5
Na pokład samolotu ze sobą można zabrać napoje, które kupisz w sklepach wolnego handlu na samym lotnisku, ale nie więcej niż 1 litr. Przy czym, otworzyć na pokładzie pojemności, które wraz płynu nie można. Do bagażu podręcznego można zabrać towary zakupione w Turcji, jeśli na nich postawiono czeki i jeśli są one pakowane w worki foliowe. Ale otwierać się na pokładzie tych pakietów nie można również, jeśli nie chcesz ich konfiskaty. Leki należy dołączyć zaświadczenia lub receptą na imię tego, kto провозит go.
Porada
Aby nie mieć problemów w urzędzie celnym i nie tracić swoje pieniądze, przy zakupie towarów w Turcji zachowaj wszystkie rachunki oraz wymagane certyfikaty.

logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.