Jak sprawdzić oznaczenie procesora

Oznaczenie procesora można dowiedzieć się programowo, również uzyskać te informacje w internecie, korzystając z wyszukiwarki. W obu przypadkach nie należy mylić oznakowanie urządzenia z jego nazwą.

Jak sprawdzić oznaczenie procesora

Trzeba

  • – dostęp do internetu;
  • – program CPU-Z.

Instrukcja

1
Aby uzyskać informacje na temat oznakowania procesora w komputerze, skorzystaj z darmowej programową program CPU-Z. Pobrać ją z oficjalnej strony producenta, wykonując wstępni wyszukiwanie w internecie, po czym przejrzyj informacje o nazwie procesora, jego architekturze jądra, napięcia zasilania, częstotliwości procesora, pamięci Podręcznej, modelu, producenta i tak dalej. Program ten jest często używany w оверклокинге.
2
Skorzystaj z rówieśnikami tego oprogramowania, jeśli powyższa opcja nie jesteś zadowolony z jakiegokolwiek powodu. Nie należy używać, aby wyświetlić oznaczenia procesora programy jak Everest – oni nie pokazują szczegółowych informacji o podłączonym sprzęcie. Również częściej skontaktuj się z idącym w zestawie podręczników do użytku sprzętu; całkiem możliwe, że znajdziesz tam potrzebne informacje dotycząca oznaczenia procesora i innych właściwościach sprzętu.
3
Dowiedz się producenta procesora, a także jego model za pomocą programu Everest, po czym wejdź w przeglądarce na stronę internetową firmy-producenta. Wybierz na liście urządzeń swój model i dokładnie zapoznać się z jego szczegółowe dane techniczne; całkiem możliwe, że znajdziesz tu wszystkie potrzebne informacje.
4
Możesz też poszukać informacji w internecie na różnych stronach internetowych, poświęconych tematyce przegląd akcesoriów komputerowych. Przejdź do sekcji procesorów, a następnie wybierz producenta i nazwa modelu. Po tym przeczytać szczegółowe informacje.
5
Dodatkowo należy zwrócić uwagę na specjalne narzędzia dostarczane w komplecie z procesorem. W rzadkich przypadkach, kiedy ich obecność jest przewidziane przez producenta, one mogą dostarczyć ci informacje na temat znakowania.
Porada
Nie zapomnij przeczytać podręczniki.

logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.