Jak skonfigurować wi-fi na laptopie

Na dzień dzisiejszy wiele kawiarnie, restauracje, hotele, a nawet sale na dworcach i lotnisku wyposażone w punkty dostępu do sieci wi-fi. Czekając na zamówienie lub transport, można połączyć się przez laptopa i z pożytkiem spędzić czas.

Jak skonfigurować wi-fi na laptopie

Trzeba

  • – laptop;
  • – punkt dostępu do sieci wi-fi;
  • – przeglądarka.

Instrukcja

1
Upewnij się, że jesteś w zasięgu wi-fi. Do informowania gości kawiarni, centrów handlowych, sal na lotnisku w tym celu znajduje się wskaźnik Wi-fi Zone lub Wi-fi Free.
2
Włącz laptopa i poczekaj na pełne załadowanie się systemu operacyjnego.
3
Sprawdź, czy karta sieci bezprzewodowej jest włączona. O jego stanie informuje wskaźnik, znajdujący się na przedniej części laptopa. Zazwyczaj ma wygląd ikony sieci bezprzewodowej. W niektórych modelach nie ma oddzielnego przełącznika. Następnie funkcję tę pełni jeden z klawiszy F1-F12, znajdujących się w górnym rzędzie klawiatury. Na niej wygrawerowany rysunek graficzny ikona anteny.
4
Po włączeniu karty bezprzewodowej laptopa samodzielnie wyszuka wszystkie dostępne sieci, w obszarze których znajduje się. W prawym dolnym rogu na pasku zadań pojawi się ikona dostępnych sieci bezprzewodowych. Kliknij na niego, aby zobaczyć listę. Wybierz z wyświetlonej listy wybierz odpowiednią sieć wi-fi i kliknij na przycisk „Połącz”.
5
Jeśli sieć wi-fi otwartego dostępu, na przykład w kawiarni, hotelu, zostanie wyświetlone okno logowania z informacją o instytucji lub sieci i wskazówki, jak można uzyskać dostęp.
6
Jeśli sieć wi-fi typu zamkniętego, na ekranie pojawi się monit klucza bezpieczeństwa. W takim przypadku należy zwrócić się do administracji instytucji z prośbą o login i hasło dostępu.
7
Gdy połączenie zostanie nawiązane, otwórz przeglądarkę internetową, wpisz adres wybranej strony internetowej i kliknij na niego.
Należy zwrócić uwagę
Należy pamiętać, że zasięg sygnału punktu dostępu wynosi około 30-50 metrów. Siła sygnału zależy od obecności różnych przeszkód i/lub zakłóceń. Im bliżej będziesz znajdować się do punktu dostępowego, tym lepiej będzie sygnał wi-fi.

Porada
Realizując połączenia do publicznej sieci wi-fi, ogranicza dostęp do folderów znajdujących się na komputerze, aby uniknąć kradzieży danych osobowych.

logo
Kategoria:
Popularne

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.