Jak się zarejestrować cywilnego męża

Zarejestrować cywilnego męża w приватизированной mieszkaniu nie jest łatwe. Zgodnie z obowiązującym prawem masz prawo zarejestrować na swojego mieszkania kogokolwiek. Tym bardziej, że rejestracja nie oznacza nabycia im prawa własności. Znacznie trudniej wygląda sytuacja, gdy chodzi o miejskim noclegi.

Jak się zarejestrować cywilnego męża

Trzeba

  • – paszport;
  • – adresowalny kartkę odjazdu;
  • – oświadczenie o ustalonej formie o rejestracji w miejscu zamieszkania;
  • – dokument, będący podstawą do rozliczenia w lokal mieszkalny (świadectwa dziedziczenia lokalu mieszkalnego, zlecenie itp.).

Instrukcja

1
Zanim wyruszysz razem z wami w rejestracyjny organów (urząd meldunkowy), twój cywilny mąż powinien wypisać na swojego byłego miejsca zamieszkania. Tam otrzyma adres kartkę odjazdu, z którym należy zgłosić się do biura paszportowego dla rejestracji nowego miejsca zamieszkania.
2
Należy zwrócić uwagę, że brak lub utrata kartki odjazdu nie jest powodem do odmowy rejestracji. Również w przypadku zaistnienia uzasadnionych przyczyn, organy rejestracyjne mogą samodzielnie wypisać twojego cywilnego męża z jego dawnego miejsca zamieszkania, uwalniając go od konieczności jechać tam samemu.
3
Udaj się do biura paszportowego i napisz podanie określonej formie z prośbą o przepisać swojego satelity na należącej do ciebie mieszkania. To stwierdzenie jest zgodne z prawem podstawą do rejestracji mężczyzny, z którym mieszkasz w swoim mieszkaniu. Nie zapomnij także zabrać ze sobą paszport oraz dokument świadczący o prawie do mieszkania.
4
Zgodnie z obowiązującym prawem, trzy dni później nowego członka rodziny muszą zarejestrować na wskazany adres. Jeśli z jakichkolwiek przyczyn rejestracyjne organy odmawiają ci w приписке, обжалуйте ich rozwiązanie w sądzie.
5
Należy pamiętać, że rejestracja daje cywilnego mężowi prawo do pobytu w wybranym apartamencie, ale nie więcej. Zresztą, jeśli wspólne życie nie ułoży i mąż zrezygnuje dobrowolnie wyjść, trzeba będzie strzelać z uwzględnienia przez sąd. Bardziej odpowiednie w tym przypadku rejestrować go na zamieszkanie na czas oznaczony.
6
Dość trudno przypisać cywilnego męża w mieszkaniu, które znajduje się w mienia komunalnego. Zgodnie z prawem w niej mogą być przypisane tylko członkowie rodziny. Aby zarejestrować cywilnego męża w mieszkaniu komunalnym, zamieszczenia zgody wszystkich lokatorów, mieszkających razem z wami, a także uzyskać zgodę właściciela mieszkania. Ponadto, w celu rejestracji cywilnego męża w miejskim noclegi trzeba, aby mieszkanie miało wystarczającą powierzchnia.
logo
Article Categories:
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *