Jak rozszyfrować aukcyjny arkusz

W przypadku sprzedaży pojazdu na japońskich aukcjach obowiązkowym atrybutem jest aukcyjny arkusz, który wypełniany jest przez ekspertów i zawiera pełną informację o stanie samochodu. W tym przypadku, wszystkie informacje podane są w kodowanej w systemie oceny, dlatego kupujący ma przed sobą niełatwe zadanie w ich rozszyfrowaniu.

Jak rozszyfrować aukcyjny arkusz

Instrukcja

1
Przeczytaj uważnie aukcyjny arkusz. Zazwyczaj można go podzielić na sześć głównych stref. Pierwsza znajduje się na samym szczycie i ma postać poziomej tabeli z 8 miejscami. Druga, trzecia i czwarta strefy znajdują się nieco niżej i składają się z trzech tabel znajdujących się w pobliżu. Jeszcze niżej znajduje się obraz samochodu z uwagami ekspertów. Na samym dole znajduje się szósta strefa, w której podaje się informacje rejestracyjne.
2
Przeczytaj informacje w pierwszej strefie, która zawiera aukcyjne dane samochodu. Tutaj podaje się w kolejności numer partii, właściciel, pojemność silnika, marka, nadwozia, model i rok produkcji. Na samym końcu warto aukcji ocena i ocena wnętrza. Przy czym litera „A” oznacza idealny stan, litera „W” i „C” – na drobne zabrudzenia, „D” – na salonie.
3
Sprawdźcie pierwszą po lewej stronie pod górną strefę tabeli. W niej jest określony termin ważności, przebieg, kolor samochodu, rodzaj stosowanego paliwa, kolor wnętrza i żywotność, a także położenie kierownicy. Poniżej tabela z oznaczeniami o rodzaju układu napędowego, odżywka, dostępne książki serwisowej i ważności aukcyjnego arkusza. Po niej idzie tabela wskazująca na dodatkowy sprzęt, który ma zaszyfrowany widok. SR oznacza obecność luke ’ a, AW – odlewanych felg, PS – wspomagania kierownicy, PW – podnośników szyb elektrycznych, TV – tv, górne znaki wskazują na poduszkę bezpieczeństwa, a dolne – system nawigacji.
4
Spisania uwag i raport biegłego, a także schemat karoserii. W tym przypadku stosuje się literę w celu charakterystyki stanu. Litery A i b wskazują na zarysowania, E lub U – na wgniecenia, S – na rdzę, Y – na dziury, W, P – na skały i cieniowane nierówności X – na elementy nadwozia, które należy wymienić, a także XX zauważa wymienione części nadwozia. Jest również stosowany digital signage, która charakteryzuje stopień nasilenia wady.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.