Jak rozpoznać ciążę

Jak tylko kobieta zajdzie w ciążę, w organizmie zaczynają się zmiany hormonalne. Oznaki nowego rozporządzenia, które mogą wystąpić od pierwszych tygodni poczęcia, jeszcze do opóźnienia miesiączki. Więc rozpoznać ciążę można samodzielnie, do wizyty u lekarza. Trzeba tylko uważnie przyjrzeć się i słuchać swojego ciała i odpowiedzieć sobie na kilka prostych pytań.

dwa paski na wszystkich trzech testach - oznaką ciąży

Trzeba

  • – test ciążowy
  • – lustro
  • – rtęciowy termometr
  • – kalendarz cyklu miesiączkowego

Instrukcja

1
Weź kalendarzyk i policz, ile minęło dni od pierwszego dnia ostatniej miesiączki. Jeśli masz opóźnienie przy regularnym cyklu (24 – 28 dni) – to pierwszy plus na rzecz ewentualnej ciąży. Pamiętaj, że czasami po poczęciu przez jakiś czas w ciągu jednego lub dwóch dni mogą iść pochwy mazhushchie wybór, zwiastuny normalnej miesiączki. Ale miesiączka nie przychodzi.
2
Раздентесь do pasa i stań przed lustrem. Obejrzyj swoje piersi. Na pierwszych etapach ciąży często u kobiet ciemnieją aureole wokół sutków, a klatka piersiowa robi się ciężka i bolesna.
3
Przypomnij sobie, czy doświadczyłeś w ostatnim czasie silną senność, zmęczenie, drażliwość lub nudności. Wszystko to pośrednie oznaki ciąży. Jednak obecność tych objawów nie oznacza, że jesteś w ciekawym położeniu. Ale jak dodatkowe czynniki do opóźnienia miesiączki mogą wskazywać, że w tobie rozwija się płód.
4
Pomiary podstawowej temperatury w przypadku opóźnienia miesiączki w ciągu kilku dni. Do tego weź termometr rtęciowy i codziennie rano w tym samym czasie, zaraz po przebudzeniu, bez wstawania z łóżka i nie wykonując gwałtownych ruchów, proszę mierzyć temperaturę w odbytnicy. Wyniki zapisuj. Jeśli temperatura utrzymuje się na poziomie powyżej 37 stopni, to jeszcze jeden objaw ewentualnej ciąży.
5
Kup test ciążowy i użyj go w przypadku opóźnienia miesiączki. Pamiętaj, że nawet słaba druga kreska na teście przemawia na korzyść ciąży.
6
Oddać badania moczu lub krwi na HCG (ludzkiej gonadotropiny kosmówkowej) w akredytowanym laboratorium badawczym lub centrum medycznym. Weryfikacja ta będzie kosztować znacznie droższe, niż domowy test ciążowy. Natomiast analiza laboratoryjna wykrywa HCG już pod koniec pierwszego tygodnia po poczęciu
Należy zwrócić uwagę
– praktycznie każdy z wymienionych objawów (opóźnienie miesiączki, obrzęk piersi, nudności) może być oznaką nie tylko ciąży, ale i różnych chorób.

-aby się upewnić, że jest w ciąży, należy znaleźć co najmniej dwóch wymienionych objawów. Najbardziej wiarygodne z nich – pozytywny test ciążowy lub badanie HCG.

Porada
– kup jeden, a kilka testów ciążowych, aby się upewnić w wyniku.

– zapisz się do swojego lekarza-ginekologa na wizytę weź kalendarzyk z datą ostatnich miesięcznych i wpisów o podstawowej temperaturze, jeśli ją mierzy.

logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.