Jak rozładować bazy sql

MySQL to jedna z najpopularniejszych na dzień dzisiejszy systemów zarządzania bazą danych. Często u użytkowników pojawia się konieczność rozładować bazy danych przy użyciu tego systemu. Dla początkujących, jak zwykle, to zadanie impossible, więc aby rozwiązać ten problem, należy znać kilka sztuczek i mieć jakieś teoretyczną wiedzę w zakresie baz DANYCH.

Jak rozładować bazy sql

Trzeba

  • – dostęp do hostingu.

Instrukcja

1
W celu utworzenia kopii zapasowej bazy danych MySQL (czyli rozładunku) przejdź do centrum zarządzania hostingiem, na którym znajdują się wszystkie pliki danego zasobu sieci web, w tym i pliki BAZY danych. Na stronie zarządzania znajdujemy aplikacja phpMyAdmin i uruchamiamy go (ta aplikacja jest zainstalowana na większość współczesnych hostings). Po uruchomieniu aplikacji przejdź na zakładkę „Eksport”. Pojawi się wiele parametrów. Zapoznaj się z ich.
2
W tym przypadku, jeśli potrzebujesz tylko kopia zapasowa bazy danych MySQL, nic nie zmieniaj w ustawieniach eksportu. Jeśli planujesz umieścić kopię zapasową BAZY danych z powrotem na serwer, to skorzystaj z opcji „Dodaj DROP DATABASE”. W tym przypadku, po załadowaniu na serwer kopii zapasowej BAZY danych, która ma taką samą nazwę z BAZY danych znajdującej się już na hosting, do pobrania zrzutu zastąpi starą bazę danych. To samo, ale dla tabel w bazie danych sprawia, że opcja „Dodaj DROP TABLE”. Po zainstalowaniu wszystkich niezbędnych ustawień kliknij przycisk OK.
3
Wtedy na stronie pojawi się możliwość pobrać zrzut bazy danych MySQL na swój komputer. Aby pobrać tę kopię zapasową na nowy hosting (a w większości przypadków przesyłanie BAZY danych odbywa się właśnie do tego celu), a następnie ponownie użyj aplikacji phpMyAdmin. Przejdź w zakładkę „Import”, wybierz kopię zapasową BAZY danych MySQL i kliknij przycisk OK.
4
Istnieje również sposób ładowania bazy danych bez użycia phpMyAdmin. Do tego celu należy użyć wiersza polecenia swojego hostingu. Wpisz w konsoli tę linijkę: mysqldump my_database –user=imya_pol’zovatelya –password=moi_parol > kopiya.sql. Po tym na hostingu pojawi się kopia zapasowa pod nazwą kopiya.sql. Aby pobrać zrzut BAZY danych na hostingu wpisz następujące polecenie: mysql -u username -p database < kopiya.sql. Введите пароль при запросе.
logo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *