Jak rozciągnąć wełnianą czapkę

Jeśli czapka wykonana z naturalnej wełny, to przy praniu w ciepłej wodzie może znacznie zmniejszyć rozmiar. W wyniku nieostrożna prania czapka dorosłego człowieka może dać tak silny skurcz, że będzie czas na dziecko.

Jak rozciągnąć wełnianą czapkę

Trzeba

  • – трехлитровая banku
  • – żelazko z funkcją parowania
  • – ręcznik
  • – gaza
  • – szpilki
  • – ocet

Instrukcja

1
Jeśli wełniana czapka mocno spadła, przywrócić jej pierwotny wygląd nie jest już możliwe. Tylko w przypadku małego skurczu można spróbować rozciągnąć produkt do poprzedniego rozmiaru. Do tego weź przedmiot, kształt przypominający głowę („”most fruitful” wazon, klosz od lampy, трехлитровая banku). Zmocz jego zewnętrzną powierzchnię wodą i delikatnie pociągnij севшую czapkę. Zabezpiecz krawędzie, aby nie zeszła i nie straciła z tego powodu kształt. Pozostaw produkt w tej pozycji do momentu, aż całkowicie nie wyschnie. Dla lepszego rezultatu namoczyć w zimnej wodzie nie tylko dla banku, ale i samą czapkę.
2
Jeśli po tym czapka nie ciągnie, moczyć je w zimnej wodzie z 1 łyżki octu i pozostaw na kilka minut. Temperatura wody nie powinna przekraczać 30-40 stopni. Następnie delikatnie wycisnąć produkt, nie скручивая, a bryłę. Po tym ponownie załóż czapkę na słoik i pozostaw go do wyschnięcia. Lub rozłóż na płaskiej poziomej powierzchni gęste ręcznik i pin do niego czapkę, wyciągając ją i rozprzestrzeniać swoje krawędzie. Pozostaw produkt w takim stanie, aż do całkowitego wyschnięcia.
3
Lekki skurcz wełniane czapki można rozwiązać za pomocą żelazka z funkcją parowania. Przykryć urządzenie wilgotną gazą, po czym kilka razy odparować w odległości 10 cm od marley. Równolegle z tym trzeba rozciągaj czapkę w różnych kierunkach. Gdy produkt się trochę rozciąga się, załóż go na głowę i nie zdejmować w ciągu kilku minut, aby ustalić odpowiednią formę. Ta metoda jest skuteczna tylko pod warunkiem lekkiego skurczu czapki.
Porada
Prać wełniane rzeczy ręcznie lub w samochodzie-automat w trybie „Wełna”. W miarę możliwości nie należy dodawać do wody zwykły proszek. W tym przypadku należy zakupić specjalne płynne środki do wyrobów wełnianych.

logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.