Jak przyspieszyć proces porodu

Nawet doświadczeni położnicy nie zawsze jest w stanie przewidzieć, jak długo będzie trwał proces porodu u danej kobiety. Poród uważane za затянувшимися, jeśli szyjka macicy pod wpływem skurczów objawia się mniej, niż na полсантиметра na godzinę. Farmakologiczne interwencja może mieć znaczący wpływ na szybkość ujawnieniem, ale i kobieta sama jest w stanie podjąć pewne kroki, aby porody odbyły się szybciej.

Jak przyspieszyć proces porodu

Trzeba

  • – spokojna muzyka;
  • – aromatyczne oleje;
  • – pomoc partnera.

Instrukcja

1
Nie ma potrzeby, aby przyspieszyć proces porodu, jeśli szyjka macicy reaguje na skurcze, stopniowo otwiera się, a wskaźniki CTG pozostają w granicach normy. Oznacza to, że dziecko nadal czuć się dobrze, i organizmowi, może po prostu wymaga trochę więcej czasu, aby poradzić sobie z obcą dla niego sytuacją. Nie należy również zapominać, że рожающей kobiety poczucie czasu może nie odpowiadać rzeczywistemu. Czasami wydaje się, że minęła już cała wieczność, a tymczasem, strzałki na zegarze ledwo ruszył z miejsca.
2
Jeśli chcecie szybko urodzić, kilka prostych sztuczek pomogą przybliżyć państwu moment spotkania z dzieckiem.
3
Nie leż w czasie walk. Staraj się nadać swojemu ciału pozycji pionowej. Można chodzić, stać, kołysać z boku na bok lub nawet po prostu usiąść na łóżku. Oprócz walk na dziecko przy tym będzie oddziaływać jeszcze i siła grawitacji, w wyniku czego stanie się on jeszcze silniejszy od wewnątrz naciskać na szyjkę macicy, co ujawnienie więcej.
4
Regularnie zmieniaj pozycję ciała. To nie tylko przyspieszy proces porodu, ale i pomoże ci znaleźć takie położenie, w którym skurcze będą odczuwalne mniej bolesne.
5
Staraj się jeść i pić tyle, ile chcesz. Możliwe, że organizmowi brakuje energii do tak intensywnej pracy, i mały kawałek czekolady tylko pomoże walki stają się bardziej intensywne. Ale nie zapomnij, aby przed jedzeniem skonsultować się z lekarzami, jeśli te przewidują, że poród może zakończyć caesarean sekcją, od przekąsek lepiej powstrzymać się.
6
Iść do toalety. Przepełniony pęcherz może osłabić działanie walk. Nie zważając na ból, staraj się nie zamocowana. Spokojnie, choć będzie to trudne. W ten sposób można tylko pomóc samej sobie. Masować obszar sacrum lub poproś o to opiekuna ciebie partnera. Masaż stóp, wdychanie oparów oleju lawendy, ciepła kąpiel lub prysznic, strumień i spokojna muzyka też może pomóc w relaksacji, a więc i proces porodu.
Należy zwrócić uwagę
Ale wszystkie te metody działają nie zawsze. Jeśli lekarz lub położna uważają, że bez interwencji farmakologicznej ci nie może zrobić, to posłuchać ich rady. Bardzo затянувшиеся poród nękają organizm, i rodzajowa działalność może się skończyć w ogóle. Być może konieczne będzie dodatkowe wprowadzenie sztucznej oksytocyny lub nawet operacja cesarskiego cięcia.

logo
Kategoria:
Ciąża i poród

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.