Jak namówić męża na drugie dziecko

Dla wielu kobiet macierzyństwo jest szczęściem i sensem życia. I kiedy dziecko dorasta, od razu chce się urodzić drugiego. Ale decyzja o narodzinach kolejnego potomka przyjmuje nie tylko przyszła mama, ale i tata. Co zrobić, jeśli twój mąż przeciw?

Jak namówić męża na drugie dziecko

Instrukcja

1
Mężczyźni lepiej rozumieją nie emocjonalne wyjaśnienia o tym, że ponownie chciałby poczuć wszystkie uroki macierzyństwa. Przekonywać trzeba je suchymi faktami. Sporządź plan na najbliższe kilka lat, w którym zawiera opis, na co będą odchodzić masz pieniądze, ile możesz przeznaczyć na pierwsze i drugie dziecko, ile pozostaje na jedzenie, opłacenie mieszkania, sprzęt, rozrywka. Dobrym argumentem dla męża będzie posiadanie na koncie kwoty pieniędzy, którą specjalnie odkładać na narodziny drugiego dziecka. Jeśli można się przekonać męża, że są w stanie wychować dwoje dzieci, to znacznie szybciej pójdzie na ustępstwa.
2
Wielu ludzi po prostu boi się mieć drugie dziecko. Boją się, że nie będą w stanie w ciągu swojego dekretu wyżywić rodzinę, boją się, że nie będzie poświęcić im wystarczająco dużo uwagi. Jeśli pierwszy poród odbywały się ciężko, mężczyzna może bać się stracić ciebie. Pomóc w tym mogą tylko rozmowy na dusze. Powiedz mężowi, że masz doskonałe znajomi lekarze, którzy pomogą z porodem, że w przypadku braku pieniędzy można wynajmować mieszkanie, доставшуюся ci w spadku od babci, obiecajcie poświęcić mu maksimum uwagi, na który będziesz w stanie. Przekonać mężczyznę, że razem można przezwyciężyć wszelkie trudności.
3
Często przypominaj mężowi o tym, że nie można po prostu chcesz drugiego dziecka, chcesz dziecko właśnie od niego. Takie uznanie wywołują dumę u każdego mężczyzny..
4
Jeśli masz znajome pary z dwójką dzieci, zorganizować wspólny wypoczynek: jazdę na piknik, można udać się do parku rozrywki. Niech twój mężczyzna jest przekonany, że i rodziny z dwójką małych dzieci żyją w dostatku i cieszą się życiem. Jednak musisz być pewien, że twoi kumple zaczną narzekać, jak ciężko jest wychowywać dwoje, w przeciwnym razie twój małżonek tylko umocni się w swoich wątpliwości na ten temat.
5
Uważaj na swoje zdrowie. Bo zdrowie przyszłej mamy – to jest klucz do zdrowia dziecka. Kiedy mąż zrozumie, że starannie i świadomie podchodzić do planowania przyszłości członka rodziny, chętnie pójdzie ci na spotkanie.
logo
Kategoria:
Ciąża i poród

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.