Jak przykleić tapetę na известку

Tapety – jeden z najbardziej powszechnych rodzajów materiałów wykończeniowych. Zastosować je można na starannie przygotowaną powierzchnię, aby uniknąć ponownej pracy, zwłaszcza jeśli ściany były wcześniej bielone wapnem.

Jak przykleić tapetę na известку

Trzeba

  • – szpatułki;
  • – żelazne pióro;
  • – szpachlówka;
  • – podkład;
  • – wałek lub pędzel;
  • – klej do tapet.

Instrukcja

1
Jeśli planujesz bryty tapety na bielone ściany, można to zrobić tylko w przypadku, gdy warstwa wapna jest niewielki i utrzymuje się dość mocno.
2
Przed naklejką tapety przesuń dokładne prace przygotowawcze. Kup w supermarkecie budowlanym akrylowy podkład. Stosuje się go do ściany za pomocą dużego pędzla lub wałka. Daj grunt do wyschnięcia w ciągu 24-36 godzin, ponownie nanieść ponownie warstwę, wysuszyć i pokryć ściany na trzeci raz.
3
Przejdź do naklejce tapety przez 24 godziny po nałożeniu trzeciej warstwy gruntującej. Czas schnięcia zależy od tego, jaka jest temperatura w pomieszczeniu. Im wyższa temperatura, tym mniej czasu potrzeba na suche każdej warstwy gruntującej.
4
Jeśli bielenia na ścianach dużo i zaczęła miejscami łuszczyć się, nie pomoże żaden podkład, tak jak tapeta jest po prostu odpadną razem z warstwą wapna. W tym przypadku nieuniknione prace oczyszczenia i шпатлевке ścian, po czym można przyklejać tapety.
5
Do usuwania wapna ze ścian użyj iron szpachelki, szczotki, szmatki z wodą. Aby pyłu było możliwie mało, obficie zwilżyć ściany, należy usunąć warstwę wapna z łopatką i kolei szczotki, ponownie dokładnie umyć ściany, zaszpachlować.
6
Po usunięciu bielenia dokładnie osusz pomieszczenie, nałóż na szpachlówkę jedną warstwę podkładu, wysuszyć ściany. Tapety można trzymać w suchym pomieszczeniu, w temperaturze dodatniej. Jeśli nie poświęci odpowiednią ilość czasu suszenia, to, mimo, że ściany będą wolne od wapna, tapety mogą spaść i trzeba przerobić całą pracę.
7
Przy naklejce tapety użyć wysokiej jakości klej, który nadaje się do tego rodzaju materiałów, które zamierzasz zastosować. Będzie to również być gwarancją tego, że tapety będą trzymać się wystarczająco mocno.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.