Jak przygotować mieszankę tynkarską

Do wykonywania robót tynkarskich można użyć gotowej mieszanki, zawartych w handlu w szerokim asortymencie lub przygotować roztwór samodzielnie. Najbardziej znany zaprawy z różnymi wypełniaczami, na przykład, gliniastym i cementowym.

Jak przygotować mieszankę tynkarską

Trzeba

  • – budowlany mikser lub wiertarka elektryczna;
  • – cement;
  • – woda;
  • – wapno nawozowe ciasto;
  • – piasek;
  • – glina;
  • – gips;
  • – gotowa sucha mieszanka modyfikowana.

Instrukcja

1
Aby przygotować zaprawy do tynkowania ścian, wziąć 1 część wapna wklej, dodać 3 części piasku, rozcieńczyć wodą do konsystencji oleju, ubić budowlanych mikserem i stopniowo, mieszając, dodać 1 kg suchego cementu. Zamiast cementu można dodać 1 kg suchego gipsu.
2
Nałóż przygotowaną mieszankę raz za pomocą szpachelki. Przygotować taką ilość zaprawy, która zdążysz nałożyć na 30-40 minut. Co 10 minut, powtarzaj spienianie mieszanki tynkarskiej mikserem.
3
Jeśli dodano zamiast cement, gips, mieszaj mieszanina nie więcej niż dwóch minut, stosować w ciągu 6-8 minut. Po upływie tego czasu mieszanina twardnieje i będzie nie nadaje się do tynkowania.
4
Gliny mieszanka gotuj z 1 części tłustej gliny, w którą należy dodać 3 części piasku. Starannie wymieszać. Wodę wlać stopniowo, aby uzyskać gęstą zaprawę, a następnie powoli всыпьте 1 kg cementu. Licz cement na podstawie 10 litrów gotowego roztworu. Zamiast cementu można do wytrzymałości wsypać 1 kg gipsu. Mieszanka z cementem stosować w ciągu 1 godziny, z gipsem – 15 min..
5
Do przygotowania zaprawy cementowo wapiennej wziąć 1 część cementu znak m400-500, 0,2-0,3 części ciasta wapiennego z 3 części piasku, dodać wody, dokładnie wymieszać. Zamiast wapna testu można użyć mleka wapiennego, kiedy będzie rozcieńczyć roztwór z mieszaniny piasku i cementu.
6
Gotowe suche mieszanki do tynków są produkowane zgodnie z najbardziej nowoczesnych zaawansowanych technologii i charakteryzują się większą wytrzymałością, mobilnością i elastycznością, niż samodzielnie wykonane mieszanki. Skład mieszanki jest w pełni gotowy do spożycia, należy tylko dodać określoną przez producenta ilość wody i dokładnie mieszamy mieszanka budowlanych mikserem lub wiertarka elektryczna.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.