Jak przerobić dysk na laptopie

Przepisać swój ulubiony CD/DVD-rom nie jest trudne. Radzi sobie z tym zadaniem i specjalny program, i standardowa opcja w systemie operacyjnym Windows w dowolnej wersji.

Jak przerobić dysk na laptopie

Trzeba

  • – laptop;
  • – cd/dvd-rom;
  • – specjalny program do nagrywania płyt.

Instrukcja

1
Nadpisać dysk na laptopie można na dwa sposoby: za pomocą standardowych poleceń lub za pomocą specjalnego programu. Największą popularność zdobyła program Nero Burning ROM.
2
Upewnij się, że płyty CD/DVD-napęd twojego laptopa posiada funkcję nagrywania. Ten napęd jest wyposażony w specjalne symbole, które mają kluczowe Recorder i/lub ReWritable i wskazującymi, jaki rodzaj płyt odtwarza.
3
Jeśli w komputerze znajduje się program Nero Burning ROM, uruchom go. Otwórz CD/DVD-napęd twojego laptopa i włóż płytę, którą chcesz zmienić. Kliknij na ikonę „Kopiuj i zapisz”. On ma wygląd dwóch dysków. W wyświetlonym menu kliknij na wiersz „Kopiuj dysk”.
4
Program przeniesie cię do okna „Wybierz źródło i odbiornik”, w którym należy wskazać napęd źródłowy i napęd docelowy. Do laptopa to będzie jeden i ten sam napęd. Wybierz prędkość, na której należy dokonać zapisu, oraz liczbę kopii. Kliknij „Nagraj” (w niektórych wersjach – „Zapis”). W oknie, które się pojawi wpłynie informacja o rozpoczęciu kopiowania i tworzenia obrazu dysku.
5
Po pewnym czasie, gdy program kopiuje dysk i tworzy jego obraz, CD/DVD-napęd otwiera się i na ekranie pojawi się komunikat „Włóż czystą płytę”. Po instalacji czystego dysku program rozpocznie proces nagrywania obrazu na niego. Po zakończeniu nagrywania pojawi się okno dialogowe „Nagraj zakończona pomyślnie”. Kliknij OK. Przy tym płyty CD/DVD-napęd twojego laptopa otworzy.
6
Jeśli na komputerze nie ma specjalnych programów do kopiowania płyt CD/DVD-rom, zrobić kopię płyty można za pomocą prostych operacji. Ustawić żądany do przepisywania dysk do stacji dysków. Otwórz „Mój komputer” i kliknij na ikonę tego dysku prawym przyciskiem myszy.
7
W rozwijanym menu wybierz „Eksploruj”. Otworzy się nowe okno z folderami, dostępnych na tym dysku. Zaznacz i skopiuj je do dowolnego folderu na swoim laptopie. Najlepiej skopiować je na biurko, aby nie stracić przypadkiem. Po tym jak foldery całkowicie kartki zostaną skopiowane na laptopa, wyjmij dysk z napędu CD/DVD.
8
Skopiowane foldery zaznacz i kliknij prawym przyciskiem myszy. W otwartym menu rozwijanym wybierz opcję „Wyślij”. Przejdź do nowe menu i kliknij na ikonę napędu CD/DVD. W prawym dolnym rogu ekranu pojawi się wzmianka „Znajdują się pliki, które są zapisywane na dysku”. Kliknij na niego. W otwartym oknie zobaczysz foldery, które chcesz nagrać. Włóż do napędu czystą płytę CD/DVD-rom i kliknij „Nagraj pliki na dysku”. System obliczy czas potrzebny do nagrywania i rozpocznie się kopiowanie. Po zakończeniu kopiowania pojawi się okno. Kliknij OK.
Należy zwrócić uwagę
Należy zwrócić uwagę, że niektóre dyski DVD zabezpieczone przed kopiowaniem. O tym informuje specjalny symbol na tylnej stronie obudowy.

Przed tym jak kopiować płyty CD/DVD-rom, upewnij się, że ilość czystego dysku wystarczy do nagrywania na niego.

logo
Kategoria:
Laptopy

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.