Jak przejść z jednych na inne ok

Tabletki antykoncepcyjne, wanna lub doustne środki antykoncepcyjne (KAD) – dość wygodny sposób ochrony przed niechcianą ciążą. Ale tak jak w skład tabletek wchodzą hormony progesteron i estrogen, przed rozpoczęciem odbioru lub przed zmianą leku należy skonsultować się z lekarzem.

Jak przejść z jednych na inne ok

Instrukcja

1
Często kobiety decydują się zmienić tabletki antykoncepcyjne za radą koleżanek lub po obejrzeniu reklamy. Przy tym daleko nie każdy znajdzie czas na pójście do lekarza, aby skonsultować się co do bezpieczeństwa tego rozwiązania dla zdrowia. Ale tak po prostu, z własnej woli zmieniać jedne KOK na inne nie warto, nawet jeśli uważasz, że nowy lek dla ciebie będzie lepiej. Upewnij się, aby omówić swój pomysł z lekarzem, który zabrał ci poprzednie tabletki antykoncepcyjne. Tylko on może zdecydować, czy będzie uniewinniony ten krok.
2
Jeśli podjęliście decyzję o przejściu na inne doustne środki antykoncepcyjne, to sekwencja akcja trochę się różni, w zależności od tego, ile tabletek zawiera w jednym opakowaniu obecnych KAD. Jeśli tam 21 tabletka, to, przyjmując ostatnią z nich, odczekać 7 dni. Za to u ciebie musi przejść okres. Po tym, jak 7 dni odbędą się przyjąć pierwszą tabletkę z opakowania nowego narzędzia. Zrób to nawet wtedy, gdy okres jeszcze się nie zakończył.
3
Jeśli w jednym blistrze KAD, które podejmujecie teraz, zawiera 28 tabletek, przyjmowania nowego leku rozpocząć następnego dnia po zakończeniu poprzedniego opakowania tak, jakby to ten sam preparat. Nie rób przerwy, nawet tylko na jeden dzień. – Proszę brać nowy lek doustne środki antykoncepcyjne, jak zwykle.
4
Poprawnie przechodząc z jednego leku na inny, nie łamiesz swoje bezpieczeństwo, więc dodatkowe metody antykoncepcji nie jest to konieczne. Ale jeśli masz wątpliwości, że wszystko poszło dobrze, to użyj w pierwszym tygodniu przyjmowania jeszcze jakieś sposoby, aby zapobiec niechcianej ciąży. Dodatkowa ochrona wymaga jeszcze i w tym przypadku, jeśli nowy lek działa inaczej, na przykład, można przejść z монофазных środków antykoncepcyjnych na trójfazowe.
Należy zwrócić uwagę
Tak jak inny lek zawiera hormony w nieco innym składzie, to czasami pojawiają się skutki uboczne, takie jak ból głowy, nudności, mazhushchie wybór. Jest to normalna reakcja organizmu. Jeśli wszystkie reakcje te szybko ustępują w dostępie do lekarza, nie ma potrzeby.

Porada
Jeśli nigdy nie brali leki hormonalne, to skontaktować się z lekarzem, aby poprawnie podniósł je dla ciebie. Do tego najprawdopodobniej trzeba będzie zdać badanie krwi na nasycenie estrogenów. Również lekarz pomoże informacje o tym, na ile są regularne masz miesiączkę, nie cierpieli, czy w przeszłości od jakichkolwiek dolegliwości, czy nie masz choroby przewlekłe.

logo
Kategoria:
Leki

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.