Jak programować kontrolery

Kontrolery umożliwiają realizację funkcji sterowania w zależności od tego, który programów była w nim zawarta jest na początku. Od tego, jak poprawnie wykonywał programowanie, zależy większość aspektów pracy w przyszłości urządzenia.

Jak programować kontrolery

Trzeba

  • – kompilator;
  • – emulator.

Instrukcja

1
Wybierz dla programowania specjalny kompilator, który odpowiadałby cech projektu. Najlepiej wybieraj opcje z emulatorów, aby w przyszłości miał możliwość sprawdzenia. Również emulatory można pobrać w postaci oddzielnych narzędzi. Wszystko to można załatwić na oficjalnych stronach internetowych deweloperów, wstępnie po zapoznaniu się z opiniami w komentarzach innych użytkowników danych narzędzi. Wykonaj kopię zapasową bazy roboczej.
2
Aby zaprogramować kontroler samodzielnie, należy przestrzegać wskazówek w instrukcji obsługi, która jest całkiem możliwe, dołączony do oprogramowania. Otwórz okno projektu, w którym wyświetlone zostaną jego podstawowe elementy: rezystory, terminal, diody led, urządzenia wejścia i oscyloskop. Wykonaj kompilację.
3
Okresowo sprawdzając napisany przez ciebie kod na programie emulatorze, wykonaj niezbędne czynności w doprowadzenie go do końcowego wyniku. Tutaj może potrwać godzinę, dwie, dzień, tydzień, może być konieczne tamburyn i szamańskie kapturek – wszystko całkowicie zależy od twoich umiejętności pracy z programowaniem kontrolerów i od skali i złożoności projektu.
4
Zawsze należy zapisz z powodzeniem zmienionej konfiguracji pracy, także staraj się pracować w warunkach od tego, czy masz zasilacza, aby w przyszłości uniknąć utraty danych. Zawsze należy zwracać uwagę na wskaźniki programu-emulatora i nie pracuj bez niej, ponieważ w inny sposób będzie trudno wychwycić błędy. Także wiele zależy od edytora i kompilatora, najlepiej stosować raz na kilka różnych projektów, biorąc pod uwagę specyfikę każdego.
Porada
Jeśli wykonujesz wszystko po raz pierwszy, korzystaj z obsługą programu-kompilatora.

logo
Article Categories:
Części zamienne i akcesoria

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *