Jak prasować żelazkiem z wytwornicą pary

Żelazka z wytwornicą pary, które wcześniej były używane tylko przez specjalistów, maszyn do szycia, warsztaty i pralniach chemicznych, dziś dostępne są do stosowania w warunkach domowych. Oczywiście, są one nadal drogi, ale jeśli finanse pozwolą, a ilość rzeczy, które trzeba prasować, zbyt duży, zakup takiego urządzenia będzie нелишней. W ten żelazkiem o wiele łatwiej i lepiej można wyprasować najbardziej delikatne tkaniny. Można doprowadzić do porządku kostiumy, bez konieczności zdejmowania ich z wieszaka, a zasłony – z okapu. Z tym wyzwaniem na widok technicznym cudem wcale nie takie trudne.

Jak prasować żelazkiem z wytwornicą pary

Instrukcja

1
Wlać do zbiornika wytwornicy wody. Pojemność może być różna; od wielkości pojemnika będzie zależeć, ile rzeczy można pary bez доливания wody. Po napełnieniu go wodą włącz urządzenie. Poczekaj kilka minut – żelazko musi się nagrzać.
2
Wybierz odpowiedni tryb pracy i odpowiednio ustawić przełącznik na panelu sterowania. Może to być niewielkie ilości pary wodnej, w niedgrogim stylu, tryb (pozwala zaoszczędzić do 20% energii elektrycznej) i potężne edukacja para. Jeśli chcesz pogłaskać wszystko szybko, można wybrać tryb mocny.
3
Następnie określ temperaturę prasowania. To zależy od struktury materiału, z którego uszyty jest twoja sprawa. Jeśli na ubraniach są kwitki, przeczytaj, jaka temperatura jest dozwolone, i zaprogramować ją na swoim elektrycznych. Jeżeli w żadnej instrukcji nie ma, można zaufać wskaźników – ikony i napisy – na panelu sterowania żelazo.
4
Prasować można i w normalnym trybie. Jeśli chcesz skorzystać z promu, naciśnij specjalny przycisk na dole uchwytu żelazka. Par będzie wychodzić, dopóki będziesz go trzymać.
5
Jeśli na twojej rzeczy powstały głębokie fałdy, które trudno wygładzić, lub jest zrobiona z grubej tkaniny, skorzystaj z funkcji parowego uderzenia. Uwaga: przycisk parowego uderzenia znajduje się na górze rączki, więc nacisnąć przypadkowo jej nie stanie.
6
Jeśli nie obliczyli ilość wody lub kończy się w trakcie prasowania, dodaj ją do zbiornika wytwornicy pary można w każdej chwili, nie wyłączając go z sieci. Gdy woda się skończy, zobaczysz, jak zapala się kontrolka na panelu sterowania. Po napełnieniu pojemnika kliknij na przycisk restart – i kontynuować swoją pracę.
7
Należy pamiętać, że jeśli żelazko warto poświęcić więcej niż 8-10 minut w pozycji poziomej, urządzenie przejdzie w tryb gotowości i żelazko przestaje się nagrzewać (to sprawia, że niemożliwe jest powstanie pożaru).
Należy zwrócić uwagę
Chociaż w утюгах z wytwornicą pary system ciągłego wytwarzania pary, do rzeczy żadne krople wody nie dostają (działa противокапельная system), więc prasowanie odbywa się sprawnie. Nie martw się, słysząc, że wytwornica pary brzęczy (wygląda na kompresor z lodówki), i tak powinno być – to jest generowane par.

logo
Kategoria:
Agd

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.