Jak pozbyć się palenia

Palenie jest jednym z najbardziej palących problemów współczesnego społeczeństwa. Około 100000 rosjan rocznie umiera z powodu palenia. W ostatnich latach niemal wszystkie rozwinięte państwa w walce z uzależnienia od nikotyny przyjęła szereg decyzji. Na przykład, całkowity zakaz reklamy papierosów i „ozdoba” wszystkich paczek napisem „palenie zabija”. Nie tak dawno temu ten napis pojawił się na papierosach i w Rosji. Ale te akcje skierowane raczej na przyszłe pokolenia, a co życzyć tym, którzy palą od lat lub dziesięcioleci?

Rzucić palenie

Instrukcja

1
Rzucić palenie „skrótem papierosów” – najbardziej naiwny z wszystkich sposobów. Zazwyczaj jego radzą ludzie, którzy nigdy nie palili. Czy palacze sami siebie oszukują, że za pomocą takiego odbioru jest możliwość ostatecznie wycofałem się z uzależnienia od nikotyny. Rzecz w tym, że nawet jeden papieros dziennie w zupełności spełnia zapotrzebowanie (spowodowane paleniem tytoniu) organizmu nikotyny. Tak i nie potrwa to długo. Tacy ludzie najczęściej „złamać” na swoją zwykłą dawkę. Oczywiście, że rzucanie palenia przy pomocy palenia, to jeszcze do tego podkreślać „wyjątkową” rola wpływu nikotyny na człowieka. Taka metoda jest całkowicie nie do przyjęcia.
2
Osady nikotynowe gumy do żucia, plastry, e-papierosy itp. Też dość naiwne środki. Kiedy człowiek chce uwolnić się z uzależnienia od nikotyny, najgorsze ze środków realizacji określonego celu – używać nikotyny w nieco inny „powłoce”. Zazwyczaj po spożyciu „substytutów” człowiek wkrótce znów wraca do papierosów.
3
Leki, aby ułatwić rzucenie palenia – nie zawierają nikotyny. Bardziej skuteczne. Zazwyczaj są one powodują organizmu niechęć do nikotyny na jakiś czas, tym samym dając człowiekowi „fory” w tydzień lub miesiąc. Po czym będzie wybór – nie palić tytoniu lub ponownie rozpocząć. Efekt często bywa pozytywne, ponieważ po miesiącu człowiek może mocno zdecydować się skończyć z paleniem. Zaleca się brać nowy lek „Табекс”, dostępny prawie we wszystkich aptekach Rosji.
4
Siła woli – też popularnym sposobem bez użycia jakichkolwiek narzędzi. W ten sposób na rzucenie palenia jest łatwiejsze, gdyż nie jest on „przesadza” rola nikotyny w życiu człowieka. Nie zmusza do myślenia, że ten narkotyk jest tak ważny, że w imię walki z nim należy brać jakieś leki lub zamienniki.
5
Po gwałtownym rzuceniu papierosów u człowieka będzie „łamanie”, ponieważ nikotyna powoduje uzależnienie, w tym psychologicznej. Przecież palenie w latach staje się czymś w rodzaju rytuału. Wzmożona chęć na papierosa będzie trwać około 2-3 dni. Następnie pragnienie będzie słabszy, ale nie zniknie w ciągu od jednego do trzech miesięcy. Po co jest szansa, że to całkowicie zniknie.
Należy zwrócić uwagę
Po co ludziom palić? Mało kto daje precyzyjną odpowiedź na to pytanie. Pewnie większość palaczy powie – to uspokaja nerwy. Wtedy powstaje następne pytanie, dlaczego właśnie zacząłeś palić? Jak często twoi znajomi mówią ci, że zamierzają rzucić palenie, ale nic się nie dzieje? Samodzielnie pozbyć się palenia w domowych warunkach może każdy palacz, jeśli on naprawdę zdał sobie sprawę z wymienioną wyżej.

Porada
Ustalamy strategię. Okres planowania ciąży – idealny czas, aby zrezygnować z palenia. Istnieje wiele różnych metod, mających na celu pomóc ludziom rzucić palenie, ale nie ma ani jednej, gwarantującej wynik bez pragnienia palacza poradzić sobie z uzależnieniem. Nie zawsze można pozbyć się zależności z pierwszej próby. Nawet jeśli nie będziesz palić w ciągu pewnego czasu, nadal nie są ubezpieczone od załamań.

logo
Article Categories:
Popularne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *