Jak pozbyć się blizn po operacji

Niestety, blizny są konsekwencją każdej operacji, naruszających muchy. Stanowią one tkankę łączną, która zastępuje defekty skóry, i znacznie różnią się od nieuszkodzonym jej części. Przeważnie wyglądają nie estetycznie, dlatego ludzie później próbują pozbyć się blizn.

Jak pozbyć się blizn po operacji

Instrukcja

1
Oczywiście, rozmiar i rodzaj przyszłości blizny zależy od wielkości zabiegu operacyjnego i od profesjonalizmu chirurga, ale coś zrobić dla poprawy przyszłości jego wyglądu można jeszcze do usuwania szwów. Rozszerzenie blizn, które znajdują się w pobliżu stawów lub miejsc, w których istnieje największe prawdopodobieństwo rozciąganie skóry (np. piersi), można zapobiec, jeśli będą używane paski. To paski specjalnego patcha, eliminuje napięcie tkanek około żwacza. W razie potrzeby można z nich korzystać w ciągu trzech miesięcy po zabiegu.
2
Zajmować się usuwaniem blizny raz niemożliwe. Trzeba będzie poczekać kilka miesięcy, aż częściowo się nie rozwiąże, nie stanie się bardziej miękka i bledsza. Być może trzeba skonsultować się z chirurgiem jeszcze raz (jeśli blizna jest bardzo szeroki) za wycięcie fragmentu skóry z рубцом i nakładki внутрикожного spoiny. Taka szew zwykle nitkowy, mały, i być może nie trzeba będzie inne radykalne kroki w celu pozbycia się blizn.
3
Małe blizny mogą zniknąć, jeśli skorzystasz z specjalnymi maściami z рассасывающим i заживляющим efektem. Leki te przywracają krążenie krwi i przyspieszają procesy regeneracji tkanek. Najlepiej stosować je, łącząc się z procedur fizjoterapeutycznych. Te maści stosowane dwa lub trzy razy dziennie w ciągu trzech miesięcy.
4
Dla głębszego wnikania w skórę leczniczych maści i kremy stosowane ultradźwięki – kilka sesji фонофореза. Niestety, usunąć w ten sposób można nie wszystkie blizny, i nie każdemu to pasuje.
5
Bardziej skuteczną metodą walki z pręgami jest fototerapia. Jej istota polega na ujawnieniu blizny światłem o określonej długości fali, która odbywa się za pomocą specjalnej lampy.
6
Jeśli blizna jest duży i go usunąć w prosty sposób, należy skontaktować się z chirurgiem, który na podstawie wielkości blizny, jego charakteru i lokalizacji, właściwości skóry i innych ważnych czynników, zaleca bardziej radykalny sposób na pozbycie się blizny.
7
Jednym z najczęstszych sposobów terapeutycznego leczenia blizn jest mezoterapia – zastrzyk leczniczych preparatów na blizny. To przyczynia się do aktywnej produkcji zdrowego kolagenu.
8
Inną popularną metodą korekcji blizn – manualna dermabrazja. W tym przypadku za pomocą specjalnego urządzenia usunąć górną warstwę skóry. Gojenie jej odbywa się w ciągu dwóch do trzech tygodni po zabiegu, a pełny powrót – przez kilka miesięcy. Metoda nadaje się nie zawsze i nie daje doskonały rezultat, ponieważ blizna nie jest usuwany, a tylko szlifuje.
9
Wielu specjalistów preferują użycia lasera szlifowania blizn. Laser delikatnie i warstwowo na grubość usuwa starą tkankę blizny, stymuluje proces regeneracji komórek skóry. Operacja ta odbywa się najczęściej z zastosowaniem znieczulenia i zawsze ma indywidualne cechy. Szczególnie popularne эрбиевые lasery, które wpływają na flaki bez nagrzewania tkanek i nie uszkadza sąsiednich. Skóra odzyskuje w tym przypadku około trzech miesięcy.
logo
Article Categories:
Estetyczna chirurgia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *