Jak powiedzieć „dziękuję” do znajomego

Zdarza się, że człowiekowi po prostu brakuje słów, aby wyrazić swoją wdzięczność, a on, czując się zobowiązany, zaczyna тяготиться relacjami z przyjacielem, który mu pomógł. Jak zrobić, powiedzieć „dziękuję”?

Jak powiedzieć

Instrukcja

1
Jeśli poznaliście się na forum, z człowiekiem, który dał ci radę w trudnych chwilach, aby powiedzieć „dziękuję”, wystarczy nacisnąć odpowiedni przycisk w profilu lub na początku tematu. Nie zapomnij, aby przynajmniej w myślach „naciskać” ten przycisk i w prawdziwym życiu.
2
Powiedz dziękuję starej siebie, выручившему cię w kłopoty, tak jak to jest w zwyczaju w swoim gronie. Możliwe, że po ciężkich spraw i pracy zespołowej przyzwyczajony chodzić do łaźni, w restauracji lub wyjeżdżać na kebaby. Weź tym razem wszystkie koszty na siebie, ale przed tym należy porozmawiać o tym z przyjaciółmi: co powiedzą. Lub podaruj mu wyłączną rzeczą, znajdujący się w dyspozycji, o której od dawna marzył. Nie обставляйте преподнесение tego daru, jako coś niezwykłego. Między starymi przyjaciółmi długich ceremonii nie wziąć.
3
Jeśli ci pomogłem osoba, z którą jesteś w zwykłych stosunkach towarzyskich lub pracujecie razem, drogich prezentów robić nie należy. To może intrygować człowieka, tak jak nie jest wykluczone, że działał mechanicznie lub słuchając minutowej impuls. Można ograniczyć się do prostego gorącą wdzięcznością i w żadnym wypadku nie mówić mu o tym, że przyjaciele na wieki. Aby stać się przyjaciółmi w jednej chwili, potrzebne są jakieś naprawdę nadzwyczajnych okoliczności.
4
Nie zapomnij za każdym razem dziękować obcych ludzi, którzy stawili państwu terminową obsługę. W żadnym wypadku nie należy oferować im pieniędzy, aby nie obrazić. To jest możliwe tylko między bliskimi przyjaciółmi, a nie na znak wdzięczności, a mianowicie w znak bliskich relacji. I najważniejsze – nie mów znajomym „dziękuję” bez powodu.
5
Jeśli ci pomógł przyjaciel, z którym dawno się nie widzieliśmy, zapytaj najpierw, co u niego słychać, co nowego, niż mieszka i czym się zajmuje. Przypomnij sobie, jaki był wcześniej. I tylko potem dziękujcie. Czas, oczywiście, zmienia ludzi, ale jeśli twój przyjaciel kiedyś nie mógł znieść нарочитой wdzięczności i zawsze byłem zadowolony, aby pomóc tak po prostu, powiedz mu „dziękuję” i w miarę możliwości, należy wznowić stosunki.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.