Jak poprosić o historię kredytową

Wszyscy ludzie, tak czy inaczej, pilnują swojej historii kredytowej, ale o wiele wnikliwiej za tym czuwa biura informacji kredytowej, w skrócie – BKI. To właśnie od nich zależy, że dostaniesz od banku pieniądze lub odmowy udzielenia pożyczki. I jeśli masz jeden za drugim prześladują niepowodzenia, najwyższy czas poprosić o historię kredytową.

Jak poprosić o historię kredytową

Instrukcja

1
Dowiedz się, w jakim biblia gdańska jest twoja historia kredytowa. Aby to zrobić, należy wysłać zapytanie do Centralnego katalogu kredytowe, gdzie udzielą państwu wszystkich informacji. Nie jest wykluczone, że dane są przechowywane w kilku turystycznej.Należy pamiętać, że poznać historię kredytową można tylko przez oficjalne źródła. Wszystkie oferty, które za pewną opłatą dostarczyć historię kredytów każdego obywatela, nie więcej niż sztuczki oszustów. Aby uzyskać pełne informacje kredytowe na każdego człowieka, oszustów musiał wykraść dane u wszystkich BKI (w Rosji, na dzień dzisiejszy jest ich ponad 30) i uzyskać dostęp do aktualizacji bazy, co jest praktycznie niemożliwe.
2
Kontakt do biura BKI, gdzie znajduje się twoja historia. Z dokumentów należy mieć przy sobie tylko paszport. Jeśli w twojej miejscowości nie ma przedstawicielstwa organizacji, możesz wysłać wniosek listem poleconym na adres odpowiedniego urzędu. W mailu powinny być umieszczone dane paszportowe, wszystkie informacje заверяется notarialnie. Kredytu biura musi udzielić ci odpowiedzi w ciągu dwóch tygodni. Raz w roku możesz poprosić o informacje w swojej historii kredytowej całkowicie za darmo. Koszt ponownego nawrócenia – 200-500 rubli.
3
Znajdź swoją historię kredytową można i przez Internet, na oficjalnej stronie internetowej banku Centralnego – www.cbr.ru. Tutaj należy wprowadzić swoje dane wraz z cyfrowym kodem, który jest zwykle wydawana jest wraz z umową kredytu. Jeśli tego kodu masz jakiś powód, że nie można dostać go w banku, ale już odpłatnie.
4
Poznać swoją historię kredytową można i przez bank, który odmówił ci udzielenia pożyczki. W tym celu należy przyjść do banku i złożyć wniosek o historii kredytowej. Odmówić nie mają prawa.
Porada
Czasami w historii kredytowej występują błędy, które mogą stać się przyczyną odmowy wydania kolejnych pożyczek. Masz prawo zakwestionować dane. Aby to zrobić, wyślij zgłoszenie do BKI. Wniosek musi być rozpatrzony w ciągu miesiąca, po co credit bureau lub zaktualizuje swoją historię, albo pozostawi ją bez zmian. Jeśli to nie pomoże, skontaktuj się sąd.

logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.