Jak policzyć koszty

Umiejętność oszczędzania lub, jak teraz mówią, optymalizować koszty, ważne jest, aby nie tylko w biznesie, ale i w życiu każdej rodziny. Faktycznie właściwe zarządzanie budżetem gospodarstwa domowego opiera się na tych samych racjonalnych zasadach, co i planowanie kosztów w organizacji. Najważniejsze w tym przypadku – poprawnie policzyć koszty i znaleźć możliwości ich redukcji.

Umiejętność optymalizacji kosztów jest ważne nie tylko w biznesie

Instrukcja

1
Zasada nagrywać wszystkie wydatki, których dokonujesz. Jeżeli nadziei na pamięć mało, bo drobnych wydatków bywa tak dużo, że pod koniec dnia już wszystko i nie pamiętam, zacznij zapisywać wszystkie bankierski od jakichkolwiek zakupów, bilety od podróży w komunikacji miejskiej, rachunki za usługi komunalne. Należy je do jednego folderu i raz na kilka dni opróżniaj jej, przepisywanie kwot z paragonów w ogólnej tabeli.
2
Разлинуйте tabelę wydatków, zaznaczając w niej poszczególne linijki pod każdy artykuł kosztów. Na dole arkusza zostaw wolne miejsce, w które w razie potrzeby dodać dodatkowe wiersze. Zdecyduj się z okresem raportu i wypełnić tę tabelę dla każdego takiego okresu.
3
Okresem raportu może być tydzień, dwa tygodnie lub miesiąc. Być może będzie ci łatwiej go przywiązać do daty otrzymania wynagrodzenia, a może wręcz przeciwnie, będziesz liczyć koszty i zaplanować je ściśle według tygodnie. Na koniec każdego okresu oblicz koszty w każdym wierszu i poprowadzić ich łączną kwotę.
4
Teraz, gdy zebrała się pewna ilość informacji na temat wydatków budżetu rodzinnego, masz możliwość, aby zrobić bardziej szczegółowe planowanie domowych wydatków. Zobacz, jakie koszty można zmniejszyć, od czego można zrezygnować, a na czym zaoszczędzić nie działa. W większości przypadków, kiedy ludzie zaczynają świadomie uznać za wydatki i planować swoje wydatki, są okazją nie tylko do zmniejszenia gotówkowy poziom własnej konsumpcji, zachowując jego wysokiej jakości komponent, ale i przeznaczyć zaoszczędzone środki na poważne zakupu. Przecież od dawna wiadomo, że zaoszczędzone pieniądze zarobione pieniądze.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.