Jak podłączyć magnetowid do KOMPUTERA

Domowego archiwum wideo zapisanych na kasetach w formacie VHS lub VHS-C, można bezpowrotnie stracić, jeśli nie natychmiast podjąć środki, aby go przesłać w formacie cyfrowym. Do tego trzeba trochę dopracować komputer i podłączyć do niego magnetowid.

Jak podłączyć magnetowid do KOMPUTERA

Instrukcja

1
Aby dokonać modyfikacji należy używać komputer stacjonarny, w którym znajduje się przynajmniej jeden wolny slot PCI. Kup kartę tunera tv, przeznaczony do zabudowy w takie gniazdo. Jeśli używasz Linuksa, wybierz tuner, który jest zgodny z pakietem V4L, a jeśli na komputerze jest zainstalowany system Windows – opłatą, obsługiwaną przez program Kastor TV. W drugim przypadku, pobierz i zainstaluj ten program.
2
Обесточьте komputer i magnetowid. Otwórz pokrywę obudowy maszyny i założyć kartę w wolne PCI-slot. Umocuj kartę za pomocą wkręta, a następnie umieścić pokrywę na miejsce. Magnetowid musi być odłączony od anteny, telewizora i innych urządzeń. Upewniając się w tym, połącz obudowy magnetowidu i komputera przewodem do wyrównania ich potencjałów.
3
Do podawania sygnału wideo należy użyć kabla, który ma z jednej strony wtyk typu SCART lub RCA (w zależności od tego, jaki złącze stosowane w magnetowidzie), a z drugiej – RCA lub BNC (w zależności od typu złącza na płycie głównej tunera). Na złączu SCART, użyj następujących kontaktów: 17 – ogólny, 19 – wyjście wideo.
4
Sygnał dźwiękowy podczas przepisywania będzie postrzegany nie playback, a kartą dźwiękową. Na złącze audio w tunerze uwagę nie przejmuj się – to nie jest wejście, a wyjście. Ze strony magnetowidu do odbioru sygnału audio skorzystaj z wtyczką RCA lub SCART, ze strony karty dźwiękowej – monofoniczny wtyk w standardzie Jack o średnicy 3,5 mm (1/8 cala). Jeśli nie ma wtyczki mono, nadaje binarny, który należy połączyć średni kontakt z ogólnym. Włączaj go tylko w wejście mikrofonowe – przy błędzie stopień wyjściowy karty może palić z powodu zwarcia prawego kanału. Sygnał podawać nie bezpośrednio, a przez kondensator 0,5 uf (wcześniej rozładowany). W przypadku, gdy magnetowid jest wyposażony w złącze SCART, użyj następujących jego kontakty: 4 – ogólny, 3 – wyjście dźwięku.
5
Po zakończeniu montażu, włącz magnetowid i komputer. W systemie Linux należy uruchomić program xawtv, w Windows – Kastor TV. Wybierz w programie dolnoprzepustowy wejście. Zainstaluj kasetę, a następnie uruchom odtwarzanie na ekranie monitora powinien pojawić się obraz, a w głośnikach dźwięk. Jeśli do fotografowania rodzinnego archiwum używasz aparatu formatu VHS-C, użyj dołączonego w zestawie adaptera, który wstępnie zainstaluj świeżą baterię. W przypadku braku dźwięku uruchom mikser, włącz wejście mikrofonowe i ustawić jego czułość.
6
Przewiń taśmę na początek fragmentu, który chcesz digitalizacji, a następnie uruchom w programie wpis.
Należy zwrócić uwagę
Nie dotykać jednocześnie obudowy magnetowidu i komputera, gdy nie są połączone między sobą.

logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.