Jak podłączyć 2 tunery do telewizji

Telewizory o przekątnej ekranu do 17 i mniej cali często dysponują tylko jednym wejściem wideo. To stwarza pewne trudności w przypadku podłączenia dwóch tunerów (np. satelitarnej i kablowej).

Jak podłączyć 2 tunery do telewizji

Instrukcja

1
W żadnym wypadku nie zmieniaj tunery poprzez wspólnej przystąpienia do telewizora ich kabli. To stworzy niebezpieczeństwo zużycia wtyków oraz gniazd samego telewizora. Ponadto, jeśli przypadkowo jednocześnie dotykać metalowych części wtyczki i telewizora, gdy nie jest podłączony do siebie, a to znaczy, że ich potencjał nie są wyrównane, możliwy jest bolesny cios prądem.
2
Aby przełączać kable więcej nie było potrzebne, tworzenie, specjalne ręczny przełącznik sygnałów. Przygotuj obudowa z tworzywa sztucznego, sześć gniazd w standardzie RCA, a także przełącznik ma dwie krawędziowe, grupy kontaktów. Переключающей nazywa się ta grupa kontaktów, która zawiera jeden średni i dwa skrajne wyprowadzenia, które dołączają się do średniej na przemian. Przełącznik, który zawiera nie jedną, a dwie grupy tego typu, o nazwie двухполюсным. Tylko u niego sześć wniosków.
3
Wywiercić w obudowie otwory pod przełącznik i złącza, po czym zaznacz wszystkie elementy. Złącza należy oznaczyć następująco: „Wejście wideo 1”, „Wejście audio 1”, „Wejście wideo 2”, „Wejście audio 2”, „Wyjście wideo”, „Wyjście audio”. Wspólne kontakty wszystkich gniazd łączy między sobą.
4
Środkowe styki złączy podłącz tak: „Wyjście wideo” — do średniej wniosku pierwszej grupy kontaktowej przełącznika; „Wyjście audio” — do podobnego wniosku drugiej grupy. Z pierwszym skrajnym wnioskiem pierwszej grupy podłączyć centralny styk złącza Wejście wideo 1″, z drugim skrajnym wyjściem z tej samej grupy — podobny kontakt złącza Wejście wideo 2″. Wejścia audio podłącz dokładnie tak samo, ale zamiast pierwszej grupy kontaktowej użyj drugą. Nie pomyl numeru samych wejść, w przeciwnym razie dźwięk będzie przechodzić z jednego tunera, a sygnał z drugiego.
5
Обесточьте oba tunera i tv. Pierwszy tuner podłączyć do gniazd „Wejście wideo 1” i „Wejście audio 1”, drugi – do gniazd „Wejście wideo 2” i „Wejście audio 2”. Telewizor należy podłączyć do gniazd „Wyjście wideo” i „Wyjście audio”. Po tym włącz wszystkie trzy urządzenia, wybierz w telewizorze wejście wideo, a następnie upewnij się, że zmiana pozycji przełącznika sprawia, że telewizor odbierać sygnał z jednego tunera, to z innego. W podobny sposób można podłączyć do telewizora z jedynym wejściem wideo, powiedzmy, jeden tuner i jeden odtwarzacz DVD. Do telewizora z dwoma wejściami za pomocą dwóch takich przełączników można podłączyć cztery urządzenia. Jedyną wadą takiego rozwiązania jest brak możliwości przełączania wejść z pilota zdalnego sterowania.
Należy zwrócić uwagę
Przed podłączeniem i odłączeniem złączy należy wyłączyć wszystkie urządzenia. Nie dotykać jednocześnie obudów dwóch wskaźników, jeśli nie jest podłączony do siebie, a jednocześnie obudowy każdego urządzenia i baterii grzewczej, armatury, lodówki lub kuchenki (zarówno gazowej jak i elektrycznej).

logo
Kategoria:
Zdjęcia i wideo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.