Jak otworzyć sklep z herbaty i kawy

Chcesz otworzyć własny sklep? Pomyślcie o чайно-kawowej sklepie. Taki punkt handlowy nie wymaga dużych pomieszczeniach, z handlem z powodzeniem radzi sobie jeden sprzedawca, wyszukiwanie dostawców, też nie będzie problemem. Znaleźć odpowiednie pomieszczenie, poproś ciekawy asortyment w przystępnej cenie, a kupujący nie każą na siebie długo czekać.

Jak otworzyć sklep z herbaty i kawy

Instrukcja

1
Wybierz format przyszłego sklepu. Możesz otworzyć sklep street-formatu lub kilku punktów w centrach handlowych, wymyślić własną koncepcję lub skorzystać z gotowych odliczeniu.
2
Wybierz odpowiednich dostawców. Idealnym rozwiązaniem jest znalezienie jednego partnera, u którego można kupić wszystko, co potrzebne. Zakup 20 odmian arkusza herbaty i kawy w ziarnach różnych klas i z szerokiego przedziału cenowego. Koniecznie włącz w cennik kilka elitarnych pozycji dla znawców i wiele niedrogich opcji. Zaczynając pracę, można zbadać sytuację rynkową i poszerzyć asortyment.
3
Znajdź odpowiednie pomieszczenie. Wybieraj małe działy w popularnych centrach handlowych lub ruchliwe ulice dla pieszych. Чайно-kawowy ława może być niewielki – wystarczy 20 metrów kwadratowych na hali i małego zaplecza pomieszczenia. Zamów piękny szyld – twój sklep musi być widoczne.
4
Zajmijcie się naprawą. Kawy z mlekiem-herbata temacie idealna stylizacja w stylu retro – ciemne drewno, metal, pokryty patyną, tekstylia kremowo-brązowej gamma. Ściany zdobią reprodukcje starych plakatów i репринтами książek i gazet. Kawa i herbata zapakować do woreczków w szklane słoiki szczelnie притертыми pokrywami – oni doskonale prezentują towar i zdobią sklep.
5
Zatrudnić sprzedawców – wystarczy dla dwóch osób, po jednym na zmianę. Przesuń szkolenia – sprzedawcy powinni orientować się w odmianach kawy i herbaty, umieć przedstawić ich klientów, aktywnie oferować podobne produkty i usługi.
6
Włącz się w asortymencie produkty powiązane. Można пррдавать dostatku – kolorowy cukier, марципаны, orzechy, małe czekoladki i lizaki. Skomponuj zestawy upominkowe o różnych kosztów, włączając w nich dwa-trzy rodzaje herbaty i małe pudełko czekoladek lub pięknie zaprojektowane saszetki kawy, dołączony do miękkiej zabawki. Tanie zestawy z przyjemnością kupują dla firmowych upominków i pamiątek. Poproś naczynia do parzenia herbaty, małe zestawy do herbaty i kawy pary. Takie rzeczy nie tylko uzupełniają asortyment, ale i ozdobią sklep.
7
Zastanów się, jak przyciągnąć klientów. Można ustawić w sklepie ekspresu do kawy i zorganizować dla klientów bezpłatne degustacje razy w tygodniu. Lub wybierz „produkt miesiąca”, oferując na niego znaczne rabaty w ciągu 30 dni. Można wydrukować własne karty rabatowe lub pomyśleć o кобрендинговых programach wspólnie z innymi salonami. Rabaty, bonusy, prezenty klientom, zbiorcze punkty, loteria z małymi nagrodami – to wszystko może przyciągnąć nowych i utrzymania istniejących klientów.
logo
Article Categories:
Przedsiębiorczość

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *