Jak określić poziom znajomości języka angielskiego

Podczas sprawdzania kwalifikacji pracownika praktycznie zawsze pojawia się pytanie znajomości języka. I dobrze, jeśli decyduje się on jednoznacznie – „języków Obcych nie wiem”. W przypadku jeśli jakiś język jest dostępny, stale pojawia się wymagana wyjaśnienie „jak dobrze”, a sami анкетируемые odpowiedzieć zwykle zapisują.

Jak określić poziom znajomości języka angielskiego

Instrukcja

1
Pobierz próbny opcja EGE z języka obcego. Nie można powiedzieć, że ten sposób jest stuprocentowej gwarancji, jednak jego wyniki, zwykle mniej lub bardziej zbliżone do rzeczywistości. Metoda stosowana w EGE, jest międzynarodowo uznanym i inne testy są zbudowane na jej podstawie. Praca składa się z pięciu części, w każdej z których trzeba będzie wykonać szereg zadań, związanych z tym lub innym aspektem języka. Pierwsza – „rozumienie ze Słuchu”, gdzie można odsłuchać tekst i odpowiedz na pytania. Druga – „Gramatyka”, sprawdzić znajomość form czasowników i pisownię wyrazów. Trzecia – „Leksykon”, związana z идиоматическими wyrażeń i użyciem niestandardowych wartości słów. Zawarciem są „Czytanie” (podobnie аудированию) i „Esej”. Średni wynik w procentach dość obiektywnie pomoże ocenić swoją znajomość języka.
2
Jeśli sprawdzianów nie ma ani czasu, ani chęci, aby ocenić można korzystać z materiałów internetowych. Otwórz dowolną stronę internetową w języku angielskim (idealny portal informacyjny) i spróbuj przeczytać kilka materiałów. Oddzielnie oceny zdarzenia sekcji „Wpadki” i „Biznes”, bo w nich używany jest zupełnie odwrotny leksykon. Ponadto, przydatna będzie analiza.
3
Porozmawiaj ze sobą. Spróbuj głośno powiedzieć o jakimkolwiek problemie lub, prościej, o swoim ulubionym filmie. Przy tym znowu należy pamiętać, że w różnych dziedzinach wiedzy jest używany inny leksykon, a ponieważ można zrobić sobie zniżkę, jeśli nie wiesz wyspecjalizowanych terminów.
4
Posłuchaj zagraniczny podcast lub obejrzyj film. Staraj się wybrać coś mniej literackie i jak najbardziej „żywa”: na przykład, bardzo ciekawe mogą być występu Steve ‚ a Джоббса na prezentacji iPhone lub wideo-blog RWJ na miejscu youtube.com.
5
W internecie istnieje wiele stron internetowych do komunikacji z англоговорящими ludźmi. Z najbardziej szybkich i wygodnych można wyróżnić chatroulette.com reprezentujący sobą ogromną online-konferencji, w której łączą z każdym rozmówcą. Do udziału w projekcie potrzebna jest kamera, jest opcjonalna mikrofon. „Językiem projektu jest język angielski, a więc możesz porozmawiać z przypadkowo попавшимся człowiekiem i sprawdzić umiejętności językowych w praktyce.
logo
Article Categories:
Języki obce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *