Jak odzyskać prawo jazdy

Prawo jazdy, lub tak zwane „prawo jazdy”, są dokumentem potwierdzającym uprawnienia do kierowania pojazdem. W przypadku utraty tego dokumentu kierowca pozbawiony podstaw prawnych na jazdę za kierownicą.

Jak odzyskać prawo jazdy

Instrukcja

1
Procedura odzyskiwania prawa jazdy podlega p. 16 i p. 38 „Zasad zdawania egzaminów kwalifikacyjnych i wydawania prawa jazdy”. Policjanci RUCHU wymagać większej lub innego niż jest napisane w tych przepisach nie mają prawa.
2
Aby w okresie odzyskiwania tożsamości nie утрачивать możliwość poruszania się za kierownicą samodzielnie i zgodnie z prawem, należy uzyskać tymczasowe prawo jazdy. Do tego trzeba zapłacić rachunek na wydanie tymczasowe prawo, potem w POLICJI w miejscu zamieszkania złożyć wniosek z prośbą o wydanie tymczasowego prawa w związku z tym, że stały dowód utraty.
3
Po tym można spędzić miesiąc w oczekiwaniu, gdyż odzyskać prawo jazdy na podstawie ustawy możliwe tylko przez miesiąc. Termin ten stosowany na ewentualny zwrot dowodu.
4
W tym czasie będzie właściwe przygotowanie się kolorowe zdjęcia, które trzeba będzie na nowy dowód.
5
Po upływie tego terminu w oddziale POLICJI ci wypiszą dowodu opłaty skarbowe za wydanie nowego dowodu.
6
Po dokonaniu płatności na wpływy podajesz na posterunek POLICJI wniosek o przywrócenie dokumentu, list w sprawie utraty, tymczasowy dowód, paszport (lub inny dokument potwierdzający tożsamość, i w którym jest znak o rejestracji w miejscu zamieszkania), – kolorowe zdjęcie o wymiarach 3×4 cm, opłacone rachunki, zaświadczenie o ukończeniu komisji medycznej.
7
Po złożeniu wszystkich wymaganych dokumentów na sprawdzenie zapytaj inspektora datę i czas wystawienia nowej tożsamości.
Jak widać, odzyskać prawo jazdy jest bardzo prosta. Ale to pociąga za sobą stratę czasu osobistego i niektóre koszty materiałowe. Dlatego odnosi się do dokumentów należy uważnie i troszczy się, aby nie wpaść w podobne sytuacje.
logo
Article Categories:
Komunikacja z policji DROGOWEJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *