Jak odwołać alimenty

Pozew o alimenty – normalna rzecz. Ale w ostatnim czasie nie mniej legalnych nierdzewnej roszczenia o cofnięciu alimentów. Aby osiągnąć ich odwołania, trzeba zebrać dokumenty i iść do sądu.

Jak odwołać alimenty

Trzeba

  • – kopia aktu urodzenia dziecka;
  • – dokumenty potwierdzające uznanie ojcostwa;
  • – pozew.

Instrukcja

1
Głównym powodem, który może służyć jako podstawa do odwołania alimentów, są następujące: miejsce pobytu dziecka jest nieznany lub dziecko przeniósł się żyć rodzica, платившему alimenty. Ponadto, powodem do zniesienia alimentów może stać się poważną chorobą, która wymaga poważnych nakładów. Każdą przyczynę trzeba wzmocnić te dowody.
2
Określ przyczynę, dla której należy zrezygnować z alimentów. Pamiętaj: ona musi być istotny – dziecko przeniósł się żyć do ciebie lub drugi rodzic убыл z dzieckiem w nieznanym kierunku i w ciągu kilku miesięcy nie wychodzi na związek.
3
Ponadto, jeśli masz poważne choroby, na leczenie którego chcesz załącznik znacznych środków, zbierz dowody pomocy od lekarzy, rachunki za zakup lekarstw.
4
Złóż pozew do sądu i udowodnić, że były małżonek dostaje od ciebie alimenty nielegalnie. Wybrana przyczyna powinna stać się podstawą do podjęcia pozytywnej dla ciebie rozwiązania.
5
Podawać oświadczenie, w ten sam sąd, który początkowo wydał decyzję o wypłacenie z ciebie alimentów. Należy postępować zgodnie z art 394 Kodeksu Cywilnego federacji ROSYJSKIEJ ze względu na okoliczności, które ponownie się otworzyły..
6
W oświadczeniu należy podać przyczynę, dla której alimenty powinny być wycofane i подкрепите jej postawy wskazaniami lub treści.
7
Stój na swoim, wzmocnij obowiązkowego przeglądu sprawy. Jeśli uda się przekonać sąd do zasadności swoich roszczeń, to z pewnością podejmie decyzję o cofnięciu alimentów.
8
Pamiętaj: aby złożyć wniosek o wycofanie alimentów można tylko w ciągu trzech miesięcy od momentu, gdy zmienią się okoliczności. W przeciwnym razie wniosek nie zostanie uznane za bezskuteczne.
Porada
Jeśli ojciec dobrowolnie wykonuje swój ustawowy obowiązek zapłaty alimentów, to do ich odwołania należy złożyć uzasadniony wniosek do sądu.

logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.