Jak oduczyć kota gryźć kable

Nie można zabezpieczyć sprzęt od twojego zwierzaka, i to czekasz zwarcia? Istnieje kilka sposobów, aby oduczyć kota gryźć kable, często znajdujące się poza zasięgiem widoczności gospodarza.

Jak oduczyć kota gryźć kable

Instrukcja

1
Skontaktuj się z ветаптеку lub sklepu zoologicznego i kup specjalne narzędzie „Антигрызин” (dla kotów). Zapewnić im przewody i inne wrażliwe części agd. Dobrze będzie dla ochrony od kota (szczególnie некастрированного) rozpryski „Антигрызином” i przedmioty do dekoracji wnętrz, na które może jeśli nie „покуситься”, to podnieść łapę. To narzędzie ma zapachu owoców cytrusowych. Zapach cytryn, tak znienawidzony koty, odstraszyć zwierzę.
2
Zamiast „Антигрызина” można użyć i naturalny cytryna (stosować go raz na dwa dni). Jako отпугивающего środki może postępować i sok z aloesu. Odciąć się od pokojowego rośliny ulotkę, zrób na nim przekrój podłużny. Uchwyt przewodu выступившим sokiem. Nie jest wykluczone, że u kota, ponownie попробовавшего na ząb „zaktualizowane” w ten sposób przewody, może zacząć się ślinić. Aby pomóc незадачливому zwierzaka, przepłukać usta ciepłą, bieżącą wodą.
3
Jeśli w najbliższym czasie nie czeka na gości, spryskaj przewody itp pieprzem lub czosnkiem. Zapach, oczywiście, będzie nieprzyjemny nie tylko kociej, ale i dla ludzkiego nosa. Ale jeśli jesteś miłośnikiem ostrych i pikantnych potraw, to, być może, nawet go nie poczujesz. Jednak nie przesadzaj z tymi przyprawami, aby kot nie stracił węch raz na zawsze.
4
Wypłoszyć zwierzę w momencie, gdy zauważysz, że jest pewna поступью kieruje się do przewodów. Tylko w żadnym wypadku nie należy pryskać na niego wodą, w przeciwnym razie zwarcia na pewno nie da się uniknąć. Lepiej leciutko kliknij mu nos gumką (ale nie za ciasno, aby nie zranić pysk). Lub podczep do przewodów basen plastikowy kubek z małych nakrętek, aby kot, bojąc się nieznanego sposobu, natychmiast zrejterował. W tym charakterze można użyć i starą dziecięcą grzechotkę, jeśli ją posiadasz.
5
Jeśli żaden z przestraszyć metod nie zadziała, skopiuj stacjonarne przewody jak wyżej na ścianie. Nie wpuszczajcie kota w pokoju, w którym stoi komputer lub ładowania telefonu komórkowego. Pozostałe przewody staraj się ukryć tak, by zwierzę nie miało do nich dostępu.
logo
Article Categories:
Opieka i wychowanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *