Jak odróżnić miłość

Odróżnić miłość od zakochania, przelotnego zainteresowania może być trudne. Zakochany człowiek jest tak zanurzony w swoje poczucie, że nie zawsze właściwie ocenia stopień jego głębokości. Samo w sobie to nie jest złe, ale tylko do momentu, gdy ciebie nie są podejmowane jakieś poważne kroki w relacji. Bo zakochanie może zostać usunięte, a obowiązki i odpowiedzialność pozostaną. Zresztą, nie zawsze miłość kończy się rozczarowaniem, to może przerodzić się w poważniejsze uczucie. Dlatego trzeba w pewnym momencie wnikliwie analizować, co dokładnie czujesz.

Miłość - jest to maksymalna etap duchowej bliskości.

Instrukcja

1
Określ, co cię przyciąga w partnerze. Tylko czy dane zewnętrzne czy jeszcze coś? Czy można wymienić wiele cech swojego partnera, które wyróżniają go dla ciebie wśród innych? W przypadku prawdziwej miłości, głęboko czujesz partnera, więc wiesz wiele niuansów jego charakteru, i to właśnie one są przyciągane. W przypadku zakochania charakterystyka cholera partnera zazwyczaj sprowadza się do banalne i powierzchowne: przystojny, inteligentny, wesoły, opiekuńczy itp. To nie świadczy o głębi relacji
2
Miłość nie może opierać się tylko na seksie. Wyobraź sobie, jak zmieniło by się twoje stosunki z partnerem, gdyby byli pozbawieni możliwości do uprawiania miłości. Powierzchowne uczucia zazwyczaj nie wytrzymują tego prostego testu.
3
Należy zwrócić uwagę na to, jak czujesz się w separacji z partnerem. Jeśli z biegiem czasu tracisz zainteresowanie nim, zaczyna przełączać się na innych, to znaczy, że w twoim przypadku nie chodzi o poważnej miłości.
4
Jak twoje poczucie wpływu na swoją działalność? Jeśli myśli o swoim ulubionym krążą ci głowę, nie możesz skupić się na swoich osiągnięciach w innych dziedzinach, najprawdopodobniej jesteś na etapie fascynacji. Prawdziwa miłość, a wręcz przeciwnie, inspiruje do czynów i realizacji, przyczynia się do rozwoju osobistego.
5
Czy uważasz w sobie chęć do komunikowania się z przyjaciółmi, rodziną, czy twoje relacje z partnerem całkowicie przejęli swoją świadomość? Prawdziwa miłość nie wyklucza innych dziedzin życia.
6
W przypadku prawdziwej miłości, pragnienie, aby uszczęśliwić partnera wielokrotnie obezwładnia pragnienie, aby dostać od niego.
logo
Kategoria:
Uczucia

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.