Jak odróżnić kopie szwajcarskich godzin

Kopie szwajcarskich godzin można podzielić na trzy grupy, cena wystąpień w każdej z nich będzie zależeć od jakości. Jeśli do pierwszej, najniższej niższej, kategorii cenowej są tanie podróbki z Chin, to drogie kopie mogą być wykonane w tej samej Szwajcarii. Jak poradzić sobie w tej różnorodności i nauczyć się odróżnić kopii od oryginału?

Jak odróżnić kopie szwajcarskich godzin

Instrukcja

1
Podrobione, jak zwykle, mechaniczne zegarki renomowanych szwajcarskich fabryk. Cena oryginalnych modeli zaczyna się od 20 tysięcy rubli, i to nie może być chronograf, inkrustowane kamieniami szlachetnymi — w granicach 20-30 tys. zł sprzedają skromny szwajcarski zegarek z małym średnicy tarczy. Kopie takich godzin nie wyróżniają się dobrą jakością, a ich cena rzadko przekracza 1500 rubli.
2
Takie podróbki łatwo dowiedzieć się na jakości materiałów użytych do produkcji obudowy, mechanizmu i bransoletki. Nawet gołym okiem można dostrzec расплывчатую, a nie brak, oznakowanie, karton dial, tani paska, imitacja skóry.
3
1500-5000 pln to cena dobrych godzin, które pozostają kopiami, nawet na widok dość szwajcarskimi. Jeśli jesteś dobry w godzinach, modelki za 3 lub 5 tys. zł może wydawać się państwu wysokiej jakości kopiami, w stanie podszyć się pod prawdziwy Patek Philippe lub TAG Heuer.
4
Ale dla człowieka, trzymał w rękach przynajmniej raz prawdziwe szwajcarski zegarek, jest mało prawdopodobne, będzie trudne do wykrycia oszustwa w tej kategorii cenowej, nawet na odległość. Rzecz w tym, że szafirowe szkło oryginalne modele drogich godzin produkcji Szwajcarii nie podatne na zarysowania. Ja od wielu lat jest idealnie przezroczyste, a szkło mineralne podróbki szybko zbiera na sobie najmniejszego zadrapania.
5
Za 7-15 tysięcy można kupić bardzo wysokiej jakości kopii zegarków Vacheron Constantin, ale najpierw zastanów się, czy ktoś uwierzy-to, co masz na ręku zegarek z nazwą marki, cena najniższej prostego modelu wynosi 300 tys. zł? To od tego i odpychane, starając się rozpoznać kopię dobrych godzin – prawdziwe szwajcarskie są bardzo drogie, a jaka jest cena konkretnego modelu – nie jest trudno znaleźć w sklepie internetowym.
6
Ale co jeśli ktoś proponuje ci kupić rzekomo prawdziwe zegarki z rąk w bardzo atrakcyjnej cenie? W tym przypadku lepiej udać się do specjalisty, ponieważ na oko czasami bardzo trudno jest określić oryginału. A dla tego, kto zna się na zegarku, wystarczy uważnie obejrzeć zegar, a w niektórych przypadkach – i ich mechanizm.
logo
Article Categories:
Akcesoria i biżuteria

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *