Jak oddać zeznanie podatkowe przez internet

Federalny urząd skarbowy stara się wprowadzać nowe technologie, w tym w zakresie kontaktów z podatnikami. Na przykład, to wyraża się w tym, że teraz pojawiła się możliwość złożenia deklaracji przez internet.

Jak oddać zeznanie podatkowe przez internet

Instrukcja

1
Dowiedz się, należą do kategorii osób, którym należy złożyć zeznanie podatkowe. Należy to zrobić indywidualnym przedsiębiorcom, nawet jeśli nie mieli dochodów w roku bieżącym. Również odpowiedni dokument wypełniają osoby zajmujące prywatnej praktyki – adwokaci, notariusze, korepetycje. Podatki trzeba będzie zapłacić, i który wygrał na loterii, a także większej części ludzi, którzy otrzymali dziedzictwo lub prezent, zaprojektowany specjalny umową.
2
Otrzymasz specjalny klucz podpisu elektronicznego, dzięki któremu można potwierdzić dokumenty. W tym celu zwróć się do oddziału Federalnej służby podatkowej – FNS – według miejsca zamieszkania.
3
Należy zainstalować specjalny program do sporządzania e-sprawozdań, w tym deklaracji podatkowych. Można go pobrać na stronie internetowej FNS po otrzymaniu podpisu cyfrowego.
4
W programie należy podać te same dane, które tradycyjnie pojawiają się w formie papierowej ankiety. To twoje imię, nazwisko i nazwisko rodowe, obywatelstwo, numer identyfikacji podatkowej, miejsce zamieszkania. W rubryce o dochodach należy wspomnieć, że wszystkie otrzymane środki, od zawodowej lub innej działalności, które nie zostały jeszcze poddane opodatkowaniu. Oraz wypełnić część dotycząca możliwości odliczania podatku. Ich lista jest bardzo szeroka i dotyczy, na przykład, tych, którzy w okresie rozliczeniowym nabył nieruchomości lub płacił za naukę lub studia dzieci. Przygotuj deklarację przed trzydziestego kwietnia, tak jak jest to ostatni termin wysyłania dokumentów.
5
Wyślij opatrzone kodem e-podpisu dokumenty do urzędu skarbowego. Odbywa się to za pomocą specjalnego portalu reszty podatkowych, utworzonego FNS. Po tym wstępnie sprawdź, czy komputer, z którego planowane jest wysyłanie deklaracji, zgodnie z obowiązującymi przepisami działania serwisu. Na komputerze musi działać system operacyjny Windows wraz z przeglądarką Internet Explorer.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.