Jak stać się zarejestrowanym w przychodni, jeśli nie ma zameldowania

Jeśli miejsce zamieszkania w paszporcie nie pokrywa się z faktycznym adresem zamieszkania, pracowników przychodni, w której obywatel zwraca się z prośbą o inscenizacji na konto, mogą pojawić się wątpliwości co do legalności działań. I przyczyną ich pojawienia się często służą złe znajomości przepisów..

Jak stać się zarejestrowanym w przychodni, jeśli nie ma zameldowania

Trzeba

  • – paszport;
  • – polis MLA.

Instrukcja

1
Zapoznaj się ze swoimi prawami, które czarno na białym określone w zbiorach przepisów. Służą one jako dobrym narzędziem do rozwiązania konfliktowej sytuacji i będzie w stanie przekonać personel iść na ustępstwa. Zgodnie z ustawą federalną federacji ROSYJSKIEJ z dnia 25 czerwca 1993 r. N 5242-I „w Sprawie prawa obywateli Federacji Rosyjskiej na swobodę poruszania się, wyboru miejsca pobytu i zamieszkania w granicach Federacji Rosyjskiej”, w szczególności § 3, brak rejestracji nie jest wystarczającym powodem do ograniczenia praw obywatela, w tym na ochronę zdrowia.
2
Ponadto, przestrzeganie norm konstytucyjnych często poparte lokalnymi przepisami i aktami. Na przykład, na terenie Moskwy działa rozkaz „O zatwierdzeniu trybu i warunków korzystania z opieki medycznej w Moskiewskiej programu SAMORZĄDOWEGO”, który mówi, że posiadanie polisy ubezpieczeniowej jest wystarczającym warunkiem do uzyskania pomocy medycznej na terenie stolicy.
3
Zarejestrowany w przychodni inne miasta studentom uczelni jest znacznie łatwiejsze, ponieważ do szkół zazwyczaj dołącza zakład opieki zdrowotnej. Przy czym nagrać na odbiór ciebie mogą полису, który pojawił się w innym podmiocie federacji ROSYJSKIEJ. Ale aby otrzymywać medyczną, należy okazać jeszcze i legitymację studencką. Równolegle mogą wymagać общегражданский paszport oraz kopię polisy medycznego.
4
Jeśli masz zameldowanie w miejscu pobytu, w klinice, przywiązanego do swojego terytorium, trzeba bezwarunkowo przyjąć w przypadku paszportu, dokumentu z czerwoną pieczęcią federalnej służby migracji, potwierdzającym miejsce faktycznego zamieszkania, i ubezpieczeniowej.
5
Obywateli, którzy na rękach nie ma zaświadczenia o czasowej rejestracji lub chętnych do kontaktu w przychodni, odnoszące się do innego terytorialnym okręgu, należy napisać podanie na imię kierownikiem oddziału z prośbą, aby umieścić w ewidencji. Brak rejestracji w miejscu zamieszkania lub pobytu nie jest powodem do rezygnacji, najważniejsze – aby mieć na rękach działający polis (przyciąganie do miasta też nie ma znaczenia).
6
Jeśli pracownicy służby zdrowia nie zgadzają się umieścić w ewidencji, o zdarzeniu należy powiadomić firmę ubezpieczeniową, w imieniu której urządzony jest polis, a także zarządzanie i ministerstwo zdrowia. Ale zazwyczaj się do tego nie dochodzi.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.