Jak oczyścić twarz od czarnych punktów

Piękna czysta skóra – naturalne dążenie do doskonałości. Niestety, czarne kropki na twarzy są często przyczyną zaburzeń. Środki, które przygotowywane są na podstawie receptury ludowej, pomogą ci pozbyć się tego problemu.

Jak oczyścić twarz od czarnych punktów

Trzeba

  • – białko;
  • – cukier;
  • – sok z cytryny;
  • – sok z aloesu;
  • – soda oczyszczona;
  • – sól;
  • – płatki owsiane;
  • – kwas borowy;
  • – woda.

Instrukcja

1
Do przygotowania maski oczyszczającej rozcieńczyć 1 łyżkę cukru białkiem jaja kurzego. Dobrze ubić masę aż do uzyskania jednorodnej konsystencji. Maskę nanieść na wcześniej oczyszczoną skórę miękki masując. Po upływie 30-40 minut pozostałości środków spłukać ciepłą wodą. Ta procedura skutecznie oczyści twoją skórę od widocznych zanieczyszczeń i zaskórników.
2
Nie mniej skutecznie usuwa czarne kropki z twarzy maska na bazie jaj i soku z cytryny. Do jej przygotowania dane składniki wymieszać w proporcji 1:2. Do otrzymanej masy dodać trochę soku z aloesu. Dokładnie wymieszać tę mieszankę. Maskę nanieść na czystą skórę, aż do całkowitego wyschnięcia. Po 15-20 minutach pozostałości środków należy usunąć przy pomocy wacika nasączonego w ciepłej wodzie. Po tym zabiegu nałóż na skórę dowolny krem odżywczy.
3
Maska na bazie sody oczyszczonej doskonale uwalniają skórę od czarnych punktów. Uwaga: to narzędzie nie zaleca się stosować w przypadku stanów zapalnych na twarzy (trądzik pospolity, trądzik, trądzik). Do przygotowania tego narzędzia 1 łyżeczka sody, wymieszać z 1 łyżeczką soli. Zwilż wacik najpierw w ciepłej wodzie, a następnie w przygotowanej mieszanki. Delikatnymi ruchami nanieść krem na oczyszczoną skórę twarzy, bezpośrednio na dotkniętych obszarach. Po 20-30 minutach spłukać resztki maski zimną wodą. Po tym zabiegu nałóż na skórę krem nawilżający. Sól w tym przypadku można zastąpić otrębami lub płatki zbożowe.
4
Nie mniej skutecznie usuwa czarne punkty maska na bazie rozdrobnionych płatków herkulesa. Stosować to narzędzie 1-2 razy w tygodniu. Do jego przygotowania 1 łyżkę płatków owsianych wymieszać z 4-5 kropli kwasu borowego lub szczyptą sody. Otrzymaną masę rozcieńczyć z jogurtem do uzyskania konsystencji papki. Środek stosować na 20-30 minut. Po tym pozostałości maski zmyć ciepłą wodą.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.