Jak nauczyć się pieluchy

Spory o konieczności przewijania prowadzone są już od dawna. Pieluchy daje dziecku około te same odczucia, co on miał w łonie matki: ciepło, ciasne i komfort. Pieluszki może pomóc noworodka poradzić sobie z udanej adaptacji po porodzie.

Jak nauczyć się pieluchy

Instrukcja

1
Weź zwykłą pieluchę – bawełnianą lub flanelową – najlepiej największego rozmiaru. Połóż ją na przewijak lub innej płaskiej, twardej powierzchni. Psychicznie podzielić materiał na pół w pionie i umieść dziecko brzuszkiem do góry na lewej połówce tkaniny tak, aby jego lewa rączka zmieścił wzdłuż wyimaginowanej cechy.
2
Dopilnuj, aby górna krawędź pieluchy okazał się nieco powyżej krawędzi uszu dziecka, mniej więcej w jednej linii kark. Częsty błąd – układać malucha zbyt wysoko w stosunku do górnej krawędzi materiału, który pozostaje poniżej poziomu karku.
3
Weź lewą ręką wręcz górna krawędź pieluchy i przykryć dziecko. Tkanina odbędzie się po przekątnej z głębi shayną fałdki do biodra dziecka, tworząc wokół szyi podobieństwo jednej ze stron bramy męskie koszule i ukrywa się jeden uchwyt okruchy (prawym), które w momencie wkręcania придерживаете własną ręką (też po prawej) u jego пупочка. Na dole tuck pieluchę pod pupę noworodka.
4
Teraz weź górną krawędź pozostałej połowy pieluchy prawą ręką, lewą ręką podtrzymując wolną rączkę dziecka u pępka, przykryć mała znowu po przekątnej od szyi do bioder, położył się materiał pod nogi. Jeśli zrobiłeś wszystko poprawnie, ramiona dziecka okażą się mocno skupiony i w pełni укрытыми dol podstawy szyi, miękką szmatką. Wystarczy wkręcić nóżki dziecka.
5
Wyprostuj obie ręce dwa dolne końca pieluchy, która teraz jest trapez z szeroką podstawą. Przykryć materiałem ciało dziecka mniej więcej do poziomu pachy (w miarę wzrostu dziecka poziom ten zostanie przesunięty do pępka). Owiń szczelnie z obu stron tkaniny wokół okruchy, najpierw z jednej strony, następnie z drugiej. Kącik górnej warstwy wypełnij w dolny (tak utrwalają ręcznik).
Należy zwrócić uwagę
Szkodliwe mocno pieluszki. Nie warto przez całą dobę, aby utrzymać dziecko w pieluszkach bez przerwy na kąpiele powietrzne i kontaktów z matką – skóra do skóry.

Porada
Pieluszki może ułatwić proces kąpieli, karmienia, aby maksymalnie wygodne spacer w wózku.

logo
Article Categories:
Opieka nad dziećmi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *