Jak nauczyć się języka japońskiego samodzielnie

Nauka języków obcych zyskuje coraz większą popularność. Dzieje się tak z wielu powodów, w tym i dlatego, że granice między państwami stają się wirtualnymi — dziś można dość swobodnie komunikować się ze sobą z Japonii, nie wychodząc z własnego domu. Języka uczy się w tych samych warunkach.

Jak nauczyć się języka japońskiego samodzielnie

Instrukcja

1
Zacznij od gramatyki. Język japoński warto zacząć uczyć się od podstaw, czyli podstawowych zasad. Inne podejście daje bardzo niską skuteczność. Nie zbędne będą książki z japońskiego słownictwa w angielskiej transkrypcji (tzw. „romaji”) – oni pomogą włączyć się w język, zanim jeszcze zapamiętywania znaków, które lepiej wprowadzać stopniowo, bez przeciążania pamięci.
2
Ucz się tutoriale. Mogą to być książki, audio lub wideo kursy. Najlepsze są O. N. Kun „język Japoński za jeden miesiąc”, Hiroko Storm „Nowoczesny kurs języka japońskiego” (książka wraz z audio dyskami), J. P. Киреев „Nauka języka japońskiego”. Te pomoce łączą w sobie doskonałą przepływ materiału, jasną strukturę i łatwość uczenia się języka. Łącząc tutoriale, można dotrzeć do najlepszych wyników poprzez zmieszanie kilku metod.
3
Komunikować się z native speakerami. Nie ma nic lepszego, niż przy nauce wsłuchiwać się w japońskiej chodzi. Poprzez program „Skype” zdobądźcie znajomymi z Japonii, poinformowanie o zamiarze poznać ich kulturę i język, i zacznij stopniowo rozmawiać. Najpierw będziesz z trudem tworzyć oferty i stale rozpraszać się na tłumaczenie niezrozumiałych słów, ale z czasem вольетесь w mowie i zrozumieć zasady budowy zdań.
4
Oglądaj filmy z angielskimi napisami, bez tłumaczenia. Metoda ta jest tak samo ma na celu penetrację na mowę. Niejasne sugestie można szpiegować na dole ekranu, ale stopniowo wciągająca fabuła pozwala nie zwracać uwagi na napisy i rozumieć mowę bez słów.
Należy zwrócić uwagę
Nie warto zaczynać naukę języka japońskiego z hieroglifów. Takie podejście daje mało wyników, nauka będą miały bardzo trudne i prawdopodobieństwo, że забросите swój pomysł, bardzo głośne.

Porada
Spróbuj nauczyć się syllabaries alfabetu hiragana i katakana, są one używane przez japończyków w połączeniu z hieroglifami. W każdej zawiera 46 znaków.

logo
Article Categories:
Języki obce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *