Jak nauczyć się japońskie znaki

Nauka języka japońskiego staje się coraz bardziej popularne i powszechne. Jednak ma ono swoją specyfikę w stosunku z języków indoeuropejskiej rodziny. Aby czytać po japońsku, należy zapamiętać dużą ilość znaków.

Jak nauczyć się japońskie znaki

Instrukcja

1
Znajdź słownik lub samouczek, z którego będziesz brał znaki do nauki. Również do tego nadaje tutorial, w którym znaki są od najłatwiejszych do najtrudniejszych.
2
Zacznij zapamiętywanie prostych poważniejszych znaków, składających się z jednego elementu. W japońskim najczęściej znak składa się z dwóch części – klucza, który określa sens, i fonetyka, który jest odpowiedzialny za cechy dźwięku. Tym nie mniej, proste słowa mogą składać się z jednego klucza. Pamiętając ich, można później przejść do bardziej skomplikowanych znaków, w skład których wchodzą te klucze.
3
Заучивайте znak za pomocą pamięci ruchowej. Do tego w zeszycie w dużą kratę napisz ten znak co najmniej dwadzieścia razy, z zachowaniem zasady cholera. Jest to szczególnie ważne, jeśli później planujesz zajmować się kaligrafią, w której sposób pisania znaków kanji odgrywa poważną rolę.
4
Pamiętając pisanie znaków, związać z nim jego prawidłowe odczytanie. Do tego przygotuj kartkę, na awersie której będzie japoński znak, a na drugiej – jego czytanie. Wskazywać lepiej od razu oba możliwych прочтений – on-yomi i kun-yomi. Pierwszy jest najczęściej stosowany w słowach pochodzenia chińskiego, składających się z wielu znaków, a po drugie wtedy, gdy znak oznacza słowo lub w składzie japońskich nazwisk. W niektórych przypadkach opcji odczytu może być więcej niż dwa, ale zwykle są one w zgodzie z innymi. Użyj karty samooceny. Również pomocne, aby przyciągnąć krewnych i przyjaciół, którzy, pokazując kartę, będą mogli sprawdzić swoją odpowiedź za pomocą informacji na tylnej stronie.
5
Staraj się czytać japońskie teksty przynajmniej w dostosowane wydaniu. W ten sposób można zapamiętać znak nie w oderwaniu od kontekstu, a w składzie słów i konstrukcji gramatycznych. To również pomaga w zapamiętywaniu.
logo
Kategoria:
Języki obce

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.