Jak nauczyć papugę mówić jaco

Papuga jaco najbardziej stażysta ze wszystkich ptaków. Średnio jest w stanie zapamiętać 300 – 500 słów i zwrotów. Przy czym, jak w znaczący nauce, tak i jeśli tylko usłyszy emocjonalną mowę.

Jak nauczyć papugę mówić jaco

Instrukcja

1
Umieść papuga w pokoju oddzielnie od innych zwierząt na kilka miesięcy. To będzie „inkubacji”, w którym musisz zdobyć jego zaufanie. Dobrze, jeśli w tym pomieszczeniu często będzie dużo ludzi, aby ptak przyzwyczajona do ludzkiej mowy.
2
W tym czasie nie pozwól, jaco żadnych zabawek. Spędzasz z nim więcej czasu, bądźcie delikatni. Gadżety obyśmy zawsze w jednym i tym samym czasie. Ptak będzie czuć się zbliża, a każdy twój parafia kojarzy się z miłością, radością i вкусняшками. Papuga, która ufa człowiekowi, lepiej postrzega naukę mowy.
3
Do nauki bardziej nadaje się rano i wieczorem. Synchronizuje podawanie smakołyków do tego czasu. Zrób „słownik papuga”, na którym będziesz pracować. Można dodać do niego nie tylko poszczególne słowa, ale i krótkie zdania. Zacząć trening najlepiej z jakąś melodyjnej piosenki.
4
Posadź jaco na ramię. Nie pokazuj mu smakołyki. Zacznij nucić z góry разученную piosenkę. Lepiej, jeśli to będzie pieśń, która papuga już słyszałem w radiu lub telewizji. Tylko teraz czynić należy. Jeśli ptak powoli zamyka i otwiera oczy, to znaczy, że wszystkie jej uwagę zwraca się do tego, co pan mówi/śpiewa.
5
Powtarzaj tę samą piosenkę kilka razy. Uważaj, aby papuga uważnie słuchał ciebie. Zrób to w ciągu 30-40 minut. Wręcza papuga wyborczej przysmak, nawet jeśli tym razem nic nie powiedział. Następnym razem tresura niech odbywa się w ten sam dzień, wieczorem. Dzień załóż mu tę piosenkę w odtwarzaczu, tylko nie усердствуйте. Papuga może być zmęczony, potrzebuje odpoczynku, w przeciwnym razie proces uczenia będzie trwać bardzo długo.
6
Najpierw usłyszysz, jak jaco powtarza melodię. Nie musi to odbywać się będzie w trakcie szkolenia. Już po, w dzień, można usłyszeć śpiew z komórki lub słowa piosenki. Jeśli papuga odezwał się poza дрессировочного czasu, naruszają zasady, daj mu smakołyk, pochwal. Ale tylko jedno. Wsparcie powinno być danych poprzez selektywne, tylko wtedy ptak będzie mówić częściej, mając nadzieję, że za każdym razem na niego.
7
Nie należy przerywać procesu uczenia się, nawet jeśli papuga zaczął mówić. W zwykły czas, rozmawiać z nim, spokojnie recytując kilka razy, że trzeba się nauczyć. Będzie starał się powtórzyć za tobą, naśladując głos i intonacja. Podczas szkolenia подкрепляйте jego wysiłki przysmak częściej, aż do momentu gdy stanie się zwyczajem nowe słowo. Na końcu każdej lekcji należy po prostu tak dalej do … .
Należy zwrócić uwagę
Częściej zostawiać włączony telewizor – jaco bardzo dobrze postrzegają emocjonalne wypowiedzi, łapią je, zazwyczaj za pierwszym razem. Dlatego należy uważać za leksykonem innych!

Porada
Aby rozpocząć, wybierz pojedyncze wyrazy z samogłoskami a, o; spółgłoskami p, k, n, t Spożywać ich w sytuacji kontekstowej.

logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.