Jak naprawić szkliwa kąpieli

Z czasem emalia, wanna ściemnia, kupując brudno-czerwony kolor, a na szorstkiej powierzchni tworzą się pęknięcia i odpryski. Biorąc pod uwagę finansową stronę wydania aktualizacji wanny, można stwierdzić, że przeprowadzenie эмалировку opłacalne niż zakup nowej. Tym bardziej, że współczesny rynek oferuje wiele bezpiecznych i wygodnych w użyciu środków przeznaczonych do renowacji wanien.

Jak naprawić szkliwa kąpieli

Trzeba

  • – ścierne kamień;
  • – aceton;
  • – emalia do renowacji wanien;
  • – klej BF-2;
  • – suche biel cynkowa;
  • – pędzel.

Instrukcja

1
Oczyścić ze starej emalii wewnętrzną powierzchnię wanny. Do tego gąbką lub pędzlem nałóż na nią proszek do czyszczenia, który normalnie służy do czyszczenia muszli i płytek ceramicznych. Należy jednak pamiętać, że to narzędzie nie powinno zawierać w swoim składzie chloru. Strip powierzchnię pokrytą proszku, za pomocą kamienia ściernego. Dokładnie, centymetr po centymetrze, zdjąć starą emalia. Nadmiar mydła folię i ścierne miękiszu, spłukać wodą.
2
Wyczyszczone wszystkie nierówności i rdzę, odtłuścić powierzchnię. Na 10 minut napełnić wannę ciepłą wodą. Po tym jak сольете wody, wytrzeć powierzchnię do sucha rozmytych szmatką. Po przeprowadzeniu wszystkich prac przygotowawczych, wanna musi kupić suchą, gładką powierzchnię z pewnym матовостью.
3
Weź двухкомпонентную epoxy farbę przeznaczoną do naprawy wanien, lub emalia, którą należy wymieszać przed pracą z utwardzaczem, i delikatnie nanieść na przygotowaną powierzchnię. Użyj płaskiego pędzla z naturalnym włosiem. Po nałożeniu pierwszej warstwy, pozostawić do wyschnięcia w ciągu 15 minut. Następnie nałóż drugą warstwę. Nie dopuszczać do tworzenia się pęcherzyków i zacieków, w przeciwnym razie, emalia wkrótce zacznie się łuszczyć i odkleić.
4
Do renowacji odpryski należy je oczyścić z rdzy i brudu, przetrzyj szmatką zwilżoną w benzynie. Odtłuścić acetonem lub spirytusem i wysuszyć uszkodzone miejsce.
5
Wymieszać klej BF-2 z suchymi цинковыми белилами lub „Суперцемент” – z białej нитроэмалью do uzyskania jednolitej konsystencji. Pędzelkiem nałożyć trzy warstwy mieszanki w odstępach 1 – 2 godziny.
6
Nie myj ponownie отэмалированную kąpiel środkami proszki, reprezentujący sobą, w rzeczywistości, materiałów ściernych, i płynnych środków czyszczących zawierających kwasy i rozpuszczalniki. Stosować miękką gąbką lub szmatką zwilżonym płynem do mycia naczyń lub proszku do prania. Nie wolno dopuścić do przedostania się na powierzchnię wanny lakierów, w tym: – dla włosów. Замачивая bielizna w odrestaurowanej, wanna, staraj się nie używać wybielaczy.
Należy zwrócić uwagę
Przy produkcji эмалирующих roztworów należy dokładnie zapoznać się z instrukcją dostarczoną przez producenta umieszczonej na opakowaniu.

logo
Kategoria:
Hydraulika

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.