Jak naprawić stosunki z rodziną

Z rodziną trzeba kontaktować się na najbliższej psychologicznego dystansu. Z tego powodu najmniejsze niedbalstwo może powodować ból i zepsuć stosunki.

Jak naprawić stosunki z rodziną

Instrukcja

1
Musicie przyznać, że relacje rodzinne są ważne — historycznie. Przyczyniło się do tego istnienie społeczności, gdzie wszystko zależało od wszystkich i pokrewieństwa miały ogromne znaczenie. Często dobre stanowiska obejmują przede wszystkim krewnych. W dużych miastach istnieje prawdziwa „mafia” inspektorów, powiązanych ze sobą w krwi lub poprzez małżeństwo. Pozwala to lepiej dostosować. Jeśli jeden z przyjezdnych osiąga sukces, cała rodzina dobrze się czuje.
2
Podczas komunikowania się z rodziną zachować rozsądną psychologiczny dystans: nie wolno im ingerować w życie, w przeciwnym razie kłótni będą odbywać się regularnie. Trudno oprzeć się krewnych, mieszkających w pobliżu, ale w pewnym momencie trzeba to robić, co eliminuje konieczność regularnie wchodzić w konflikty. Najlepiej działa metoda oklepane płyty”, gdy jesteś zrelaksowany, ale uparcie powtarzać o podjętej decyzji przez długi czas. Z czasem bliski człowiek zrozumie, że mu nie pokonać cichej determinacji, a stopniowo отвоюете stopnie swobody. Na pewnym dystansie łatwiej żyć razem.
3
Nie zapomnij, aby regularnie pomagać rodzinie, niezależnie od tego, jakie są między wami relacje. Taka pozycja pozwoli wyglądać szlachetnie i oczekiwać wsparcia w różnych sytuacjach. Nawet gdy relacje nie są ciepłe, odmówić nie mogą. Jeśli pojawia się konflikt, trzeba powiedzieć bliskim frazę, jak: „W trudnej sytuacji możesz na mnie liczyć, a ja też na was liczę. Żyjemy w takim niestabilnym świecie. Liczyć trzeba tylko na krewnych, i jesteś mi drogi, więc nie róbmy sobie krzywdy”. Bliscy ludzie czekają na was nie tylko słów o tym, co ich cenisz, ale i realnej pomocy.
logo
Article Categories:
Życie rodzinne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *