Jak naprawić siebie po porodzie

Poród wymaga od organizmu kobiety wszystkich sił. Po tego potrzebował czasu na regenerację, na podstawie zaleceń lekarza.
Co to jest organizm kobiety po porodzie? W ciele kobiety pozostaje pozakomórkowa płyn, który powoduje obrzęk i daje obciążenie na serce. Organy trzeba rozprawić się, stanąć na swoje miejsca i zacząć normalnie funkcjonować po ciśnienia płodu. Z macicy wychodzą wydzielina po porodzie.
Kości i связкам miednicy, растянувшимся przy porodzie, również potrzebuje czasu do regeneracji. Mięśnie krocza i błony śluzowej rodny może być uszkodzony w trakcie porodu, aby wszystko się zresetował, potrzebny jest czas..

Jak naprawić siebie po porodzie

Instrukcja

1
Zazwyczaj na regenerację całego organizmu potrzebuje około 2 miesięcy. Jednak wiele zależy od tego, jak rozwijały się poród.
2
W 1 dzień po urodzeniu dziecka lekarze zalecają spokój, bo macica zmniejsza się, a w ślad za nią organy biorą normalnego położenia. W pomoc macicy należy stosować się do żołądka zimnej termofor. Przywiązuje najwyższą wagę do higieny osobistej, aby nie stało się podczas porodu.
3
Na 4 dzień można rozpocząć wstać i trochę się poruszać. W następnych 2 tygodni nauczyć się dawać pierś dziecku. Sutek trzeba dawać wraz z otaczającym go aurą. Jeśli dziecko będzie brać tylko za sutek, na którym wkrótce pojawią się bolesne pęknięcia. Nie należy również nosić biustonosz. Ważne jest, aby przyjmować specjalne leki na skurcze macicy. Jeśli u kobiety zaczyna się na tle cierpienie, stres, depresja, lekarz przepisze coś na uspokojenie.
4
W okresie od 3 tygodni do 2 miesięcy ćwiczeń robić nie można jednak przenieść, opieka nad dzieckiem, ile chcesz – dziecko musi być pod stałą opieką. W trakcie karmienia hormonalne w organizmie przywrócone bardzo szybko. W tym okresie należy unikać zimna, aby nie rozpoczął się proces zapalny, kiedy organizm jeszcze nie odzyskał pełni. Zwykle po upływie dwóch miesięcy po porodzie wszystkie funkcje organizmu są przywracane.
5
Dopiero po tych dwóch miesięcy zacznij odzyskać figurę. Na diecie siedzieć nie można, ale wyciąć ciasto, słodkie i tłuste konieczne, ponieważ wszystkie z wymienionych nie jest dobre dla dziecka i przyczynia się do odkładania się tłuszczu.
6
Aby piersi nie ciągnie się przez 2 miesiące po porodzie, trzeba nosić szczelne z grubymi paskami biustonosz z naturalnej tkaniny, idealnie powtarzając kształt piersi. A także trzeba robić ćwiczenia na wzmocnienie mięśni klatki piersiowej i czuwać nad tym, aby plecy były gładkie.
7
Przywrócić brzuch pomoże swing dolnego i górnego prasa, a więc można usiąść po turecku i robić zakręty bokiem w prawo i w lewo po 10 i więcej razy.
8
I co najważniejsze, ciągle chodzić z dzieckiem na świeżym powietrzu – jest to przydatne nie tylko dziecku, ale i twojemu organizmowi!
logo
Kategoria:
Ciąża i poród

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.