Jak leczyć suchość oczu

Jeśli twoje oczy zmieniły barwę, czujesz pieczenie i swędzenie, coś przeszkadza mrugać, to najprawdopodobniej masz suchość oczu. Jest to bardzo nieprzyjemna choroba, która, na szczęście uleczalna. Co zrobić, aby pozbyć się suchości oczu?

Jak leczyć suchość oczu

Trzeba

  • – krople do oczu;
  • – cebulę.

Instrukcja

1
Koniecznie odwiedź lekarza i sprawdzić przyczynę suchości oczu. Jeśli choroba nie nabyła ciężką formę, trzeba wyznaczyć specjalne krople. Są one nazywane sztucznymi łzami. Pierwszeństwo krople, w których nie zawiera konserwantów.
2
Jeśli suchość oczu spowodowane przez ich stałym napięciem, użyj cebulę. Trzeba „płakać” nad nim na noc. Jest to bardzo dobry środek profilaktyczny, szczególnie dla tych, których praca wiąże się z ciągłym napięciem oczu.
3
Czy gimnastyka dla oczu. Zamrugał, spójrz na jakiś blisko znajduje się przedmiot i przetłumacz spojrzenie na rzecz, znajdujący się daleko od ciebie. Powtórz kilka razy. Wykonuj okrężne ruchy oczami, opisując je koła i ósemki. Spójrz w lewo, w prawo, w górę, w dół. Podczas wykonywania ćwiczeń nie przechylać i nie откидывайте głowę.
4
Podczas pracy przy komputerze, rób przerwy co 20 minut. Zamknij oczy dłońmi i odpocznij chwilę. Wyobraź sobie, że patrzysz na całkowicie czarny arkusz papieru. Otwórz oczy i zamrugał. Wykonaj ćwiczenia dla oczu.
5
Jeśli objawy nie ustępują lub nasilają się, idź do lekarza. Uruchomione stadium choroby trzeba leczyć chirurgicznie. Nie warto zwlekać.
Należy zwrócić uwagę
Przyczyny suchego oka mogą być: choroby i uszkodzenia gruczołów łzowych lub wiek, długotrwała praca przy komputerze, stosowanie niektórych leków, zmniejszenie produkcji łez z powodu podeszłego wieku, zmiany hormonalne, niedobór witaminy A w organizmie, zbyt suche powietrze, ciągłe noszenie soczewek.

Porada
Aby dowiedzieć się, co jest spowodowane przez suchość oczu, lekarz przeprowadzi diagnostykę: obejrzy za pomocą lampy szczelinowej склеру i rogówki, wprowadzając specjalne barwniki, sprawdzi nabłonek wady, bada płyn łzowy. W razie potrzeby zostaną przypisane do badania krwi i biopsja.

logo
Article Categories:
Popularne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *