Jak kupić plazmę

Współczesny rynek oferuje nabywcy różne rodzaje telewizorów, począwszy od tradycyjnych crt do plazmowymi, z każdym rokiem widocznymi się coraz bardziej popularne. Aby zakupiony telewizor plazmowy dał ci tylko miłe chwile, przy jego wyborze należy wziąć pod uwagę pewne subtelności.

Jak kupić plazmę

Instrukcja

1
Telewizory plazmowe charakteryzują się dość wysoką cenę, dlatego zwykle ich nabycia do tworzenia kina domowego. Rozmiar ekranu w takich telewizorów może osiągnąć 60 i więcej cali, co oznacza, że konieczne będzie wystarczająco duże pomieszczenie. W sprzedaży jest telewizor plazmowy, ich odróżnia brak własnego tunera TV. Takie panele można stosować do oglądania kanałów satelitarnych.
2
Przy wyborze rozmiaru pochodzi nie z formuły „im więcej, tym lepiej”, a należy pamiętać, z jakiej odległości będziesz oglądać telewizję. Na przykład, aby wyświetlić telewizora z ekranem o przekątnej 42 cali optymalnym jest odległość 3 metry, do przekątnej 50 cali – 4 metry. Wybierając rozmiar ekranu odległość, można oglądać telewizję z maksymalnym komfortem.
3
Zaletą telewizorów plazmowych są ich duży rozmiar, wysoka jasność obrazu, kompletny brak jakichkolwiek zniekształceń obrazu, możliwość powieszenia na ścianie. Ale są i wady – wysoka cena i energii, wystarczająco wysokiej jakości odwzorowanie kolorów nie jest zbyt wysoka ostrość obrazu.
4
Chcąc wybrać jakość, telewizor plazmowy, zwróć uwagę na model, w którym wymienione wyżej wady są minimalne. Uważnie porównać jakość obrazu u stojących obok telewizorów różnych modeli – z pewnością zauważyć różnice w odcieniu obrazu, w rozdzielczości i kontrastu. Najlepsze parametry na koniec 2011 roku miały telewizory o przekątnych 42 i 50 cali.
5
Należy zwrócić szczególną uwagę na czarne obszary obrazu, tak jak to wysyłanie w kolorze czarnym jest problematyczna dla wielu telewizorów plazmowych – kolor czarny z czasem okazuje z niebieskawym odcieniem. Porównaj jakość kolorów, zazwyczaj kolory są bardziej żywe i nasycone u modeli o dużej jasności. Jasność jest mierzona w takich jednostkach jak kandela, im jest ona wyższa, tym lepiej.
6
Należy zwrócić uwagę zgodność kupowanego telewizora z komputerem. Jeśli ona jest, można oglądać filmy z komputera, zdjęcia, itp., co jest bardzo wygodne. Głównym kryterium zgodności jest obecność niezbędnych złączy. Należy zwrócić uwagę na to, czy telewizora wbudowane głośniki – wiele modeli nie ma ich, ponieważ są one przeznaczone na zewnętrzne głośniki.
logo
Kategoria:
Elektronika

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.