Jak kleić bagietki

Sufitowy bagietka zdobi sufit w jego obwodzie ozdobnym wzorem. On daje sufitu bardziej estetyczny i odświętny wygląd. Ponadto, bagietka ukrywa pod sobą nierówności i szczeliny w styku między ścianą a sufitem

Jak kleić bagietki

Trzeba

  • Bagietka, klej do bagietek, tapety nóż, ołówek, gąbka z pianki lub szmata.

Instrukcja

1
Przygotowanie powierzchni do wklejenia. Bagietki nie można kleić na tapetę, bo pod ich ciężarem tapety mogą odejść od ściany i spaść razem z bagietki. Dlatego bagietki klej przed oklejaniem tapety na czystą powierzchnię ściany.
2
Powierzchnia ścian i sufitu pod bagietki powinna być płaska. Jeśli ściany i sufit mają znaczne nierówności zaszpachlować je, zanim klej bagietki.
3
Strip powierzchni i usunąć z nich brud i kurz.
4
Zagruntować powierzchnię, aby klej lepiej trzyma.
5
Wybierz najbardziej charakterystyczny kąt wewnętrzny w swoim pomieszczeniu i rozpocząć znaczników pierwsze bagietek.
6
Do tego прислоните pierwszy bagietka do ściany, tak, aby jego górna powierzchnia jest mocno przytuliła się do sufitu, a boczna do ściany. Narysuj ołówkiem linię na suficie, na granicy bagietki. Linia powinna zaczynać się od tej ściany, do której bagietka nie прислонен, a także być dłuższe niż szerokość bagietki.
7
Прислоните następny bagietka do drugiej ścianie kąta. Narysuj podobną pierwszej linii na suficie, na granicy drugiego bagietki. Zrób na górnej części bagietki znak ołówkiem. Znak oznacza miejsce, w którym linia od granicy pierwszego bagietki przecina drugi bagietka.
8
Ponownie прислоните pierwszy bagietka do ściany, z której zaczynaliśmy znaczników. Zrób na nim znak ołówkiem w miejscu, gdzie przecina linia przebiegająca na granicy drugiego bagietki.
9
Dokładnie przyciąć końcówki wyznaczonych bagietek za pomocą ostrego noża. Nacinać od wykonanej ołówkiem kreski na górnej części bagietki do dolnego rogu czoła.
10
Nanieść klej na obie mocujące powierzchni pierwszego bagietki. Daj mu czas otwarcia migawki, jeżeli wymaga tego instrukcja do kleju. Dociśnij bagietka do ściany i sufitu. Usuń klej, uwolniony z pod bagietki.
11
Nanieść klej na cięcia koniec drugiego bagietki. Przyklej drugi bagietka w kąt, jak również pierwszy.
12
Jeśli długość ścian pomieszczenia na to pozwala, przyklej całe pasma bagietek. Ich końce delikatnie połącz za pomocą kleju.
13
Jeśli między czołową przypięte bagietki i kątem nie mieści się cała strona, zmierz odległość między kątem i czołowej za pomocą ruletki. Zaznacz wynikające z długości na bagietce z pomocą ołówka. Przytnij bagietka na poziomie.
14
Analogicznie do pierwszego rogu, przyklej bagietki w drugi kąt i we wszystkie inne.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.