Jak karmić, jeśli pęknięcie w smoczku

Podczas karmienia piersią, zwłaszcza w pierwszych tygodniach, mogą pojawić się pęknięcia sutków. Przyczyn tego jest kilka – niedostateczne przygotowanie piersi, nieprawidłowa technika karmienia, gipovitaminoz, ogólne osłabienie organizmu kobiety. Takie pęknięcia goją się powoli, stan zapalny i może prowadzić do mastitis.

Jak karmić, jeśli pęknięcie w smoczku

Trzeba

  • Nakładki do karmienia, nakładki do noszenia w biustonoszu, olej z rokitnika, maść „Бепантен”.

Instrukcja

1
Jeśli rysy nie są bardzo duże, karmić dziecka poprzez specjalne nakładki z cienkiego silikonu, sprzedawanego w aptekach. Tworzą warstwa rozdzielająca pomiędzy macierzyńskim sutkiem i ustami dziecka. Oczywiście, w pełni się one ból nie usuną, ale nadal zmniejszają ją i pomagają utrzymać karmienie piersią w ten trudny okres.
2
Jeśli pęknięcia są głębokie i karmić dziecko staje się niemożliwe z powodu silnych bólów, wstrzymaj karmienie do ich leczenia. Odciągaj mleko, nie zahaczając sutka, w sterylnego sprzętu i karmić dziecko przez smoczek. Więcej sterylizacji mleka nie trzeba. Przerwa w karmieniu — ostateczność, zbliżać się do niego odpowiedzialnie.
3
Kup nakładki na piersi, które są przeznaczone do noszenia w biustonoszu. Oni nie pozwalają tkaniny bielizny szczelnie przylegać i zranić sutki. Urządzenia te są wyposażone w otwory do przepływu powietrza, co przyspiesza proces gojenia.
4
Należy smarować po karmieniu maści, zawierające lanolina. Bardzo skutecznym i bezpiecznym środkiem jest maść „Бепантен”. Zawiera prowitaminę B5, która odżywia skórę i pomaga jej szybkie gojenie. Nie należy bez wyraźnej potrzeby skoszoną zielonkę, roztwory alkoholu, tak jak skóra piersi jest bardzo jest przesuszona od tych środków.
5
Zostaw piersi otwartej po karmienia lub odciągania pokarmu na kilka minut. Nasmarować pęknięcia swoim siary lub mleka i osuszyć. Mleko matki zawiera przeciwciała, które chronią przed zarazkami i wirusami.
6
Trzymać się pewnych zasad podczas karmienia. Karmić często i nie za długo, długotrwałe ssanie piersi powoduje мацерацию skóry. Zmieniaj pozycję dziecka. Po zakończeniu karmienia poprawnie zręczność piersi. Nie rób tego na siłę, w tym przypadku zwiększa się ryzyko uszkodzenia brodawki i otoczki. Jeśli dziecko nie puszcza sutek, lekko zacisnąć mu nos. Stosuje się do smoczka lód, aby zmniejszyć ból przed karmieniem.
logo
Article Categories:
Ciąża i poród

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *