Jak eksmitować nie прописанного z domu

Wyjazd człowieka, nie прописанного na twojej przestrzeni życiowej, jest możliwe tylko na drodze sądowej. Jeśli zawarłeś umowę najmu, to najemca mieszkania może odwołać swoją samowolna decyzja o jego przedterminowym eksmisji.

Jak eksmitować nie прописанного z domu

Instrukcja

1
Jeśli zawarłeś umowę najmu mieszkania z człowiekiem, którego teraz chce eksmitować zwrócić się do sądu. Przeczytaj uważnie przed tą umowę i znajdź pozycje, nie соблюдаемые przez najemcę. Możliwe, że jest późno wprowadza opłaty za korzystanie z mieszkania, znajdują się zwierzęta bez twojej zgody, psuje nieruchomości. Podaj w pozwie wszystkie te elementy i poproś wcześniej wypowiedzenia umowy najmu.
2
Jeżeli w twoim mieszkaniu zameldowany twój małoletni syn lub córka, a z żoną (mężem) już się rozwiedli, to fakt rejestracji na mieszkania wspólnego dziecka nie jest jeszcze podstawą do zamieszkania byłego członka rodziny. Więc zwrócić się do sądu z wnioskiem o pozbawienie byłego małżonka (małżonki) tego prawa. A woźni zgodnie z decyzją sądu pomogą mu (jej) eksmitować.
3
Uwaga: jeśli twoje mieszkanie jest własnością gminy, to eksmitować nie прописанного w nim lokatora będzie znacznie łatwiejsze. Nawet jeśli on jest twoim byłym lub prawdziwym krewnym, można przedstawić w sądzie dokumenty potwierdzające zakończenie pokrewieństwa lub niezdolność do współżycia.
4
Bądź ostrożny z rozpoczęciem pobytu w swoją приватизированную mieszkanie krewnych, zwłaszcza, jeśli jesteś właścicielem mieszkania wspólnie z innymi członkami rodziny. Jeśli ktoś z nich będzie miał nic przeciwko, aby eksmitować nie прописанного obywatela, twój pozew w sądzie nie będzie zadowolony. Nawet twój krewny, opracowany na tej obudowy i odmówił w swoim czasie z prywatyzacji na swoją korzyść, może odwołać się od decyzji, jeśli nie jest spełniony.
5
Nie pozwala zamieszkania osoby, nie прописанного w twoim mieszkaniu, nie zmieniaj zamki w drzwiach, nie wystawiać rzeczy za drzwi itp. Tym mogą zajmować się tylko komorników. W przeciwnym wypadku pozwany może złożyć roszczenia (np. o kradzież mienia lub odszkodowania za szkody moralne).
logo
Article Categories:
Inne rodzaje prawa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *